Filtry aktualności

Jak tanio wysłać rower kurierem?

Autor:
Jak tanio wysłać rower kurierem?

Jak tanio wysłać rower kurierem?

Jeżeli nie prowadzimy sklepu rowerowego, to wysyłka takiej paczki może nam sprawić nie lada problem. Z uwagi na niestandardowy kształt oraz gabaryty, wiele firm kurierskich zrezygnowało z przewozu takich paczek. Wysyłka roweru firmą kurierską wielu

Jak zapakować rower do wysyłki kurierem?

Zacznijmy od tego, iż rower musi być czysty. Najłatwiej i najwygodniej jest spakować go w karton rowerowy. Tym celu możemy skorzystać z pudła, w który zapakowany był rower w momencie zakupu. Jeżeli takiego nie posiadamy możemy udać się do sklepu rowerowego, gdzie jest szansa, iż za niewielka opłatą uda nam się go zdobyć.

Jeżeli już posiadamy karton, po pierwsze należy odkręć przednie koło, pedały oraz kierownicę, dobrze jest również zdjąć siodełko. Zabezpiecz wszystko tekturą, bądź kawałkami kartonów, gazet, itp. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również folia bąbelkowa. Pamiętaj, aby po zapakowaniu w kartonie nie pozostały luźne elementy, które będą obijać się o rower w trakcie transportu. Warto zabezpieczyć również delikatne elementy, takie jak przerzutki, czy mostek. Bardzo dobrym i tanim wypełniaczem, z którego możemy skorzystać są zmięte gazety.

Długość przesyłki po zapakowaniu nie może przekraczać 200 cm a suma wymiarów (dł. + szer. + wys.) może wynosić maksymalnie 300 cm

Ile kosztuje wysyłka roweru zapakowanego w karton? Wszystko zależy od wymiarów kartonu i wagi paczki. W celu wyceny sprawdź nasz CENNIK a najlepiej dokonaj wyceny w kalkulatorze dostępnym na stornie głównej: 

Wyceń transport roweru

Jeżeli nie posiadamy kartonu, wtedy najlepszym rozwiązaniem, aby bezpiecznie wysłać rower jest skręcenie kierownicy w linii ramy i owinięcie wszystkiego folią typu stretch. Pamiętaj o zabezpieczeniu wszystkich ostrych i wystających elementów, takich jak pedały, siodełko, końcówki kierownicy, rogi, itp. Możesz do tego użyć, kawałków kartonów, gąbek, tektury itp.

Na koniec należy upewnić się, iż po zapakowaniu żadne odkręcone elementy roweru nie przemieszczają się w środku. Nie żałujmy taśmy klejącej, aby prawidłowo zabezpieczyć naszą przesyłkę. Pamiętajmy, iż zanim nasza paczka dotrze do odbiorcy, będzie kilka razy przepakowywana.

Pobierz darmowy poradnik

Ile kosztuje wysyłka roweru kurierem?

Koszt wysyłki roweru kurierem za pośrednictwem naszej firmy iPaka zaczyna się w od 50,00 zł. Cena zależy od wymiarów, wagi oraz kształtu przesyłki. Przed wysyłką radzimy skorzystać z KALKULATORA ceny dostępnego na naszej stronie tania-paczka.net, gdzie po wpisaniu wagi oraz wymiarów i kształtu będziemy pewni ile kosztuje wysyłka.

Może Cię zainteresować: