Filtry aktualności

Jak tanio wysłać rower kurierem?

Autor:
Jak tanio wysłać rower kurierem?

Jak tanio wysłać rower kurierem?

Jeżeli nie prowadzimy sklepu rowerowego, to wysyłka roweru kurierem może nam sprawić nie lada problem.

Z uwagi na niestandardowy kształt oraz gabaryty takiej przesyłki, wiele firm kurierskich zrezygnowało z przewozu paczek takich jak rowery czy zderzaki samochodowe.

Dzięki platformie wysyłkowej Tania-Paczka.net wyślesz bez problemy rower, maskę zderzak czy opony.

Poniżej przedstawiamy porady, jak zapakować rower i zamówić kuriera. wysyłki kurierem.

Zacznijmy od tego, iż rower musi być czysty. Najlepiej jest spakować go w karton rowerowy. Tym celu możemy skorzystać z pudła, w który zapakowany był rower w momencie zakupu. Jeżeli takiego nie posiadamy możemy udać się do sklepu rowerowego, gdzie jest szansa, iż za niewielka opłatą a może za darmo uda nam się go zdobyć.

Jak już posiadamy karton, z roweru należy odkręć:

 • przednie koło
 • pedały
 • kierownicę
 • dobrze jest również zdjąć siodełko

Zabezpiecz wszystko tekturą, bądź kawałkami kartonów, gazet, itp. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również folia bąbelkowa. Pamiętaj, aby po zapakowaniu w kartonie nie pozostały luźne elementy, które będą obijać się o rower w trakcie transportu. Warto zabezpieczyć również delikatne elementy, takie jak przerzutki, czy mostek. Bardzo dobrym i tanim wypełniaczem, z którego możemy skorzystać są zmięte gazety.

Ile kosztuje wysyłka roweru kurierem?

Wszystko zależy od wymiarów kartonu i wagi paczki oraz tego czy karton jest zapakowany w karton czy tylko owinięty w folie bablekową i stretch.

Ile kosztuje wysyłka roweru kurierem

 

 

Jak wysłać rower bez pakowania w karton?

Jeżeli nie posiadamy kartonu, wtedy najlepszym rozwiązaniem, aby bezpiecznie wysłać rower wysłanie go owiniętego folia stretch oraz folia babelkową.

Dodatkowo:

 • skręć kierownicę wzdłuż ramy roweru
 • odkręć pedały
 • zabezpiecz wszystkie wystające elementy  - pedały, siodełko, końcówki kierownicy, rogi
 • owiń wszystko folią typu stretch.

Na koniec należy upewnić się, iż po zapakowaniu żadne odkręcone elementy roweru nie przemieszczają się w środku. Nie żałujmy taśmy klejącej, aby prawidłowo zabezpieczyć naszą przesyłkę. Pamiętajmy, iż zanim nasza paczka dotrze do odbiorcy, będzie kilka razy przepakowywana.

Ile kosztuje wysyłka roweru kurierem?

Koszt wysyłki roweru kurierem za pośrednictwem naszej firmy Tania-Paczka.net zaczyna się w od ok. 50,00 zł. Cena zależy od wymiarów, wagi oraz kształtu przesyłki. 

Przed wysyłką radzimy skorzystać z kalkulatora ceny dostępnego na naszej stronie tania-paczka.net, gdzie po wpisaniu wagi oraz wymiarów i kształtu będziemy pewni ile kosztuje wysyłka.

JAK WYSŁAĆ GABARYTY KURIEREM

Jak wysłać kurierem ZDERZAK, MASKA, SILNIK, SKRZYNIA BIEGÓW

 

Jak spakować i wysłać maskę samochodową kurierem?

Rogi maski, elementy lakiernicze należy zabezpieczyć za pomocą tektury, gąbki, kartonów, folii bąbelkowej i folii stretch, tak aby nasza przesyłka nie uległa obtarciom, wgnieceniom czy zarysowaniem w czasie transportu.

 

Jak spakować i wysłać drzwi samochodowe kurierem?

Do pakowania części samochodowych, takich jak drzwi najlepiej użyć:

 • Kartonów
 • Wypełnienie zawartości przesyłki: zgniecionego papieru, gazet, folii bąbelkowej,arkuszy tektury, itp.
 • Karton może być owinięty w folie stretch. Tak jak w przypadku maski czy zderzaka Rogi drzwi i elementy lakiernicze należy zabezpieczyć za pomocą tektury, gąbki, kartonów, folii bąbelkowej i folii stretch.
 

Jak wysłać silnik samochodowy kurierem?

Wysyłka silnika nie stanowi dla nas problemu. Przed zamówieniem kuriera należy przesyłkę odpowiednio przygotować. Silnik samochodowy zawsze wysyłamy na palecie lub półpalecie.

• Przygotowanie silnika do transportu: Silnik powinien być suchy, bez oleju.

• Zabezpieczenie: Ustawiony na palecie i spięty z paletą pasami. Dla dodatkowego zabezpieczenia można

Dla pewności można zastosować folię stretch owijając całą przesyłkę wraz z paletą. To nas upewni, iż nie będzie silnik nie będzie się przemieszczał w czasie transportu.

 

Jak wysłać skrzynię biegów kurierem?

Firma Tania-Paczka.net umożliwia wysyłkę kurierem skrzyni biegów kurierem. Skrzynia biegów należy do najczęściej transportowanych części samochodowych. Przez swoje duże i nietypowe rozmiary jej wymaga odpowiedniego przygotowania.

Przygotowanie do transportu:

 • skrzynia powinna być sucha, bez oleju
 • skrzynię należy umieścić na palecie lub półpalecie i spiąć pasami z paletą pasami.

Dla dodatkowego zabezpieczenia można zastosować materiał i folię stretch.

Umieszczenie  skrzyni biegów na palecie jest konieczne. Niezbędne jest również usuniecie wszystkich płynów, aby nie doszło do ich rozlania podczas transportu.

Może Cię zainteresować:

Pliki do pobrania