Filtry aktualności

Jak wysłać opony kurierem DPD

Autor:
Jak wysłać opony kurierem DPD

Jak wysłać tanio opony kurierem DPD?

Wysyłka opon zawsze stanowi wyzwanie, zarówno dla nadawcy jak i dla firmy kurierskiej. Poszczególne firmy kurierskie stosują różne regulaminy dotyczące wysyłki opon samochodowych. W tym artykule przedstawiamy zasady obowiązujące w firmie DPD.

Po pierwsze opony muszą być czyste i suche, by nie uszkodziły lub tez nie ubrudziły innych przesyłek. Aby transport był szybki i sprawny a przesyłka została dostarczona do odbiorcy na następny dzień roboczy po nadaniu, firma DPD przygotowała prostą instrukcję dot. przygotowania opon do wysyłki.

 

SPRAWDŹ KOSZT WYSYŁKI OPON KURIEREM DPD

Jak zapakować opony dla kuriera DPD

 1. Opony muszą być pakowane pojedynczo;
 2. Nie zawijamy opon w folię itp. Jedynie owijamy owijką, taśmą, aby umożliwić naklejenie etykiety adresowej;
 3. Etykieta adresowa musi być na rancie opony ( jak na zdjęciu) . Opona przemieszcza się na taśmie w pozycji poziomej, więc kod paskowy musi być w zasięgu czytnika laserowego umieszczonego nad przesyłką;

Powyższe zasady dotyczą zarówno opon zimowych jak i letnich. Jeżeli zależy Ci na szybkiej i bezproblemowej dostawie oraz braku nieprzewidzianych dopłat wynikających ze złego zapakowania lub zabezpieczenia przesyłki, zastosuj się do powyższych zasad.

Wyceń koszt wysyłki opon samochodowych w KALKULATORZE

 

Aby umożliwić swoim klientom jak największy wybór, firma iPaka.pl posiada w swojej ofercie kilka firm kurierskich oferujących transport opon kurierem.

 • DPD: 1 opona = 1paczkainstrukcja
 • DHL2 opony = 1 paczka instrukcja
 • InPost: 2 opony = 1 paczka
 •  

   Może Cię zainteresować:

  - Jak wysłać opony kurierem 

  - Jak wysłać zderzak samochodowy kurierem

  Ile kosztuje wysyłka części samochodowych?

  Pliki do pobrania

  Galeria

  images