Filtry aktualności

Jak wysłać paczkę za pobraniem

Autor:
Jak wysłać paczkę za pobraniem

Jak wysłać paczkę za pobraniem

Platforma wysyłkowa www.iPaka.pl. przygotowała ten materiał ten dla wszystkich chcących uzyskać informacje, jak wysłać kurierem paczkę / przesyłkę za pobraniem.

Na początku co to jest paczka / przesyłka pobraniowa? Najprościej jest to przesyłka, której kurier nie wyda odbiorcy, jeżeli ten wcześniej mu nie zapłaci kwoty widniejącej na liście przewozowym umieszczonym na paczce, określonej jako kwota pobrania. Przesyłki pobraniowe są to zatem paczki zawierające towary kupione przez odbiorcę w intrenecie, a płatność za nie zostaje dokonana w chwili doręczenia paczki przez kuriera.

Aby wysłać paczkę za pobraniem, powinieneś:

  1. Wyceń przesyłkę na nasze stornie internetowej – kalkulator ceny przesyłki

  2. wypełnić formularz zamówienia kuriera dostępny na stronie www.iPaka.pl. Podczas wypełniania, wpisz kwotę pobrania. Pamiętaj, że jest to kwota która kurier odbierze od odbiorcy na następnie zostanie ona po 10 dniach od daty doręczenia przesyłki przelana Ci na konto. Pamiętaj zatem aby ująć w niej wszystkie ewentualne koszty dodatkowe, jak np. koszt przesyłki, czyli usługi przewozu. Oczywiście jeżeli doliczenie takich kwot zostało uzgodnione z odbiorcę.

 

Pamiętaj, iż wszystkie paczki są ubezpieczone gratis do kwoty 100 zł. Jeżeli Twoja przesyłka jest więcej warta, możesz wykupić dodatkowe ubezpieczenie

  1. Po wpisaniu kwoty pobrania podaj numer rachunku bankowego na jaki zostanie Ci ona wpłacona.

  2. Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych pól, w tym kwoty pobrania oraz numeru konta bankowego , dokonaj płatności za usługę

  3. Odbierz mail z potwierdzeniem zamówienia kuriera wraz z załączonym listem przewozowym lub numerem zlecenia

  4. Wydrukuj załączony list i oczekuj na kuriera

 

Pozdrawiamy

Tanie przesyłki kurierskie

iPaka