Filtry aktualności

Jak zamówić kuriera?

Autor:
Jak zamówić kuriera?

Jak zamówić kuriera: list, paczka, paleta, opony, rower?

Na stornie głównej podajemy co i gdzie zamierzamy wysłać, czyli kraj nadania i doręczenia, rodzaj przesyłki, jej wymiary, kształt i wagę. Możemy tez wybrać opcje dodatkowe takie jak np. pobranie należności, ubezpieczenie, awizację kuriera itp.

Jakim kurierem?

Po wypełnieniu wszystkich pozycji, w polu „Koszty Wysyłki” pojawią się ceny usługi dla poszczególnych przewoźników. Po wybraniu jednego z nich, przechodzimy do formularza danych adresowych nadawcy i odbiorcy.

Pamiętajmy, iż „dane nadawcy” to adres nadania a „dane odbiorcy” to adres doręczenia przesyłki

W polach „numer telefonu”, zawsze radzimy podać numer kontaktowy do nadawcy oraz odbiorcy, gdyż ułatwi to kurierowi odbiór i doręczenie przesyłki a co za tym idzie przyspieszy realizację usługi.

Jeżeli przesyłka ma być doręczona za pobraniem, należy podać kwotę oraz numer konta bankowego do zwrotu pieniędzy.

W polu „zawartość” należy wpisać zawartość przesyłki. Prosimy o zapoznanie się z listą przedmiotów wyłączonych z transportu dla poszczególnych firm kurierskich. Z ich listą można zapoznać się tutaj. Należy pamiętać, iż towary wyłączone z przewozu są różne dla paczek krajowych i międzynarodowych

 

Jeżeli za usługę ma być wystawiona faktura, należy podać numer NIP firmy.

W polu uwagi możemy wpisać ewentualne informacje dla kuriera np. dzwonek w domu jest zepsuty.

Po wypełnieniu wszystkich pól, zatwierdzamy zapoznanie się z regulaminem oraz wymagane zgody m.in. na przetwarzanie danych osobowych i klikamy „zamów kuriera”

Płatność

Po zatwierdzeniu powyższych kroków, przechodzimy na stronę płatności elektronicznych i wybierając odpowiednią formę dokonujemy płatności. Należy pamiętać, iż Państwa zlecenie zostaje przyjęte do realizacji dopiero po dokonaniu opłaty.

Na podany w formularzy adres mailowy otrzymacie Państwo potwierdzenie złożenia zamówienia a po dokonaniu płatności informację z numerem listu przewozowego lub numerem zlecenia.

Czy otrzymam list przewozowy?

W przypadku kuriera FEDEX, DHL otrzymacie Państwo na podany adres email list przewozowy w załączniku. W przypadku kuriera DPD list zostanie przesłany jeżeli kurier ma odebrać przesyłkę w dniu złożenia zlecenia. Kurier firmy GLS oraz GEIS zawsze ma list przewozowy przy sobie.

Jeżeli list ma być sporządzony w chwili odbioru przesyłki , to po stronie nadawcy leży jego prawidłowe wypełnienie. Błędne dane wskazane w liście przewozowym będą skutkować zawsze na niekorzyść nadawcy, bez względu na to kto wypełnił list przewozowy tj. kurier czy nadawca.

Data odbioru / doręczenia przesyłki

Odbiór przesyłki przez kuriera zależy od wybranego przewoźnika, godziny złożenia zlecenia oraz kodu pocztowego nadawcy. Kurier firmy DPD, DHL i Fedex przy zleceniach złożonych do godzin południowych z reguły realizuje zlecenia tego samego dnia roboczego. Kurier firmy GEIS oraz GLS zawsze na następny dzień roboczy. Przewoźnicy mają różne godziny odbiorów oraz minimalny przedział czasowy, który standardowo wynosi od 2 do 3 godzin, w których kurier przyjedzie po odbiór przesyłki.

Przesyłka zawsze musi być odpowiednio przygotowana do transportu. Wejdź na nasz blog TUTAJ, aby zapoznać się z zasadami przygotowania przesyłki do transportu. Inaczej przygotowujemy do wysyłki kurierem opony a inaczej komputer. Pamiętaj, że po stronie nadawcy leży obowiązek należytego zabezpieczenia na czas dostawy. W przypadku niedostatecznego zabezpieczenia przesyłki przewoźnik ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania.

Monitoring , śledzenie przesyłki

Dzięki opcji monitoring przesyłek TUTAJ, macie Państwo możliwość śledzenia drogi przesyłki od chwili odbioru jej od nadawcy do momentu doręczenie do odbiorcy. Wystarczy wpisać numer listu przewozowego w odpowiednie pole.

Jak długo trwa doręczenie przesyłki

Gwarantowany termin doręczenia przesyłki to 48 godzin od daty odbioru przez kuriera. Jednak w zdecydowanej większości przypadków przesyłki są doręczane w 24 godziny. Pamiętajmy , że czas odbioru przesyłki i doręczenia zawsze liczony jest w dni robocze.

Moze Cie zainteresować