Filtry aktualności

Jak zamówić kuriera DPD

Autor:
Jak zamówić kuriera DPD

Korzystanie z usług taniego kuriera DPD jest proste i nie wymaga wielu czynności.

Na stornie Tania-Paczka.net możesz szybko zamówić kuriera DPD, skorzystać z wielu opcji dodatkowych, jak pobranie gotówki przy doręczeniu, czy gwarantowane doręczenie na wybraną godzinę. Od chwili nadania możesz również śledzić przesyłkę.

Aby, zamówić kuriera wystarczy Ci komputer lub inne urządzenie mobilne, jak np. telefon z dostępem do internetu oraz drukarka. 

 

Wyceń przesyłkę i zamów kuriera DPD

 Wejdź na stronę główną Tania-paczka.net i podaj przesyłki:

  •  kod pocztowy nadawcy
  •  kod pocztowy odbiorcy
  •  wagę
  •  wymiary przesyłki
  •  rodzaj opakowania
  •  kwotę pobrania
  •  kwotę ubezpieczenia

 

Zmierz i zważ paczkę już po jej zapakowaniu. Pozwoli Ci to uniknąć dopłat, jaką DPD nakłada w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w podanej przez nadawcę wadze czy rozmiarach przesyłki.

 

Paczka standardowa czy niestandardowa?

Jak jest zapakowana Twoja paczka? Czy jest to karton w kształcie prostopadłościanu, czy też ma nieregularne kształty? Jeżeli nie jesteś pewien czy Twoja paczka jest przesyłką standardową i aby uniknąć dopłat, najlepiej zapoznaj  się z regulaminem DPD bezpośrednio na stronie firmy DPD.

 

Przykłady przesyłek niestandardowych

 

Przesyłka za pobraniem (COD) w DPD?

Jeżeli chcesz wysłać paczkę za pobraniem w odpowiedniej rubryce wprowadź kwotę pobrania. Kurier DPD doręczając przesyłkę pobierze od odbiorcy wpisaną kwotę  a my przekażemy ja Tobie na wskazany numer rachunku bankowego maksymalnie w terminie do 10 dni roboczych. 

 

Zamów kuriera DPD

Gdy już podałeś wagę i wymiary oraz ewentualne usługi dodatkowe, na ekranie pojawią się ceny usług poszczególnych firm kurierskich. Z dostępnej listy ofert wybierz DPD i kliknij przycisk "zamów kuriera". Zostaniesz przekierowany na stronę formularza adresowego.

 

Wypełnij formularz

W formularzu wprowadź w odpowiednie pola, takie jak  dane adresowe nadawcy i odbiorcy przesyłki. Adres nadawcy to miejsce odbioru przesyłki a adres  odbiorcy to miejsce doręczenia Twojej przesyłki.

Pamiętaj, aby podać numer telefonu oraz adres e-mail. Ułatwi to kontakt kuriera przy odbiorze i doręczeniu przesyłki. 

Podaj zawartość paczki. W tym celu koniecznie zapoznaj się z listą przedmiotów wyłączonych z przewozu. Aby, zamówić kuriera DPD, zapoznaj się z regulaminami i zaakceptuj wszystkie wymagane zgody. Kliknij przycisk “Wyślij zlecenie" i dokonaj opłaty.

 

Czekaj na kuriera

Kurier przyjedzie do Ciebie po przesyłkę w ten sam dzień lub też na następny dzień roboczy. Pamiętaj, że jest to termin orientacyjny i może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od naszego serwisu. Jeżeli masz taką możliwość możesz także samodzielnie dostarczyć przesyłkę do oddziału firmy DPD.

Czas oczekiwania na kuriera: ten sam lub następny dzień roboczy

Czas doręczenia przesyłki: 1 dzień roboczy

 


Zamówienie kuriera na stornie tania-paczka.net nie wymaga podpisywania żadnej umowy a także deklarowania konkretnej ilości wysyłanych paczek. Sprawdź jakie to proste i zamów kuriera DPD na Tania-Paczka.net 

 

Zobacz też: