Filtry aktualności

Przesyłki paletowe

Autor:

Jak wysłać paletę kurierem

Tania-Paczka.net - posiada rozbudowany system transportowy. Obsługujemy przesyłki paletowe zarówno na obszarze kraju jak i w Europie. Przedstawiamy Państwu poradnik dotyczący zasad obowiązujących przy obsłudze półpalet, europalet, palet przemysłowych, czyli przesyłek paletowych.

Przesyłki paletowe są obsługiwane w systemie burta-burta, co oznacza, że zapewniamy odbiór i dostawę do domu lub pod wskazany adres. Kurier przyjedzie pod Twoje drzwi, aby odebrać przesyłkę a dostawa na terenie Polski nastąpi bezpośrednio do odbiorcy maksymalnie w ciągu maksymalnie 2 dni roboczych.

Główną zaletą wysyłki palety z Tania-Paczka jest prostota. Dzięki naszemu zaawansowanemu, ale przejrzystemu i prostemu systemowi, nawet nowicjusze bez najmniejszego problemu zlecą odbiór i dostawę palety. Zatem zaczynajmy!

 

Waga i rozmiary palety

 • Rodzaje palet:
  1. Pół-paleta: 80/60 cm
  2. Paleta Euro: 120/80 cm 
  3. Paleta przesyłowa:  110/120 cm, 120/120 cm, 100/200 cm
 • Waga - maksymalna masa brutto (wraz z opakowaniem) palety nie może przekroczyć 1000 kg
 • Maksymalny wymiar towaru na palecie - 200 cm,
 • Suma 3 wymiarów (długość + szerokość + wysokość) to maksymalnie 600 cm,
 • Maksymalna wysokość włącznie z paletą - 200 cm

 

Paleta niestandardowa

 • Przesyłka na palecie, gdzie wymiary palety przekraczają wymiary ze zlecenia (60/80cm, 120/80cm,110/120cm, 120/120cm, 100/200cm);
 • Paleta, na której towar wykracza poza jej obrys

​​​​​​​paleta niestandardowa

 

Jak zapakować towar na palecie

 

paleta
paleta
paleta
paleta

Wybiez wystarczająco dużą paletę, i aby żaden z elementów nie wystawał poza obrys palety. Jeżeli zawartość palety jest ma większe rozmiary niż sama paleta w zleceniu zaznacz,iż jest to paleta niestandardowa.

Zabezpiecz wszystkie przedmioty na palecie. 
Towar na palecie pakuj ciasno i nie zostawiając odstępów. Przewracające się przedmioty i wibracje podczas transportu mogą spowodować uszkodzenie.
Jako dodatkową warstwę ochronną możesz dodać karton wokół zewnętrznych krawędzi przed owinięciem wszystkiego folią stretch. Na koniec owiń wszystko ciasno 5-6 razy folią stretch.

Na palecie umieśćetykietę lub numer zlecenia. Upewnij się, że paleta nie jest popękana a jej deski są zabezpieczone i nie ma w nich wystających gwoździ, które mogłyby zaczepić o przedmioty.

 

Zamów kuriera po paletę

Na stornie tania-paczka.net w odpowiednich polach wpisujesz, co i gdzie zamierzasz wysłać. Wpisz kody pocztowe nadawcy i adresata, wprowadź wagę i wymiary palety a następnie określ rodzaj opakowania. Mosze tez wybrać opcje dodatkowe, takie jak np. pobranie należności, ubezpieczenie.


Wybór najlepszego przewoźnika

Po wypełnieniu wszystkich pozycji, kliknij „kontynuuj” i pojawią się ceny usługi dla poszczególnych przewoźników. Do wyboru masz kilka firm kurierskich takich jak  DPD, DHL, Geis, Raben, Ambro Express. 

Wybór firmy kurierskiej zależy w dużej mierze od tego, jakiego rodzaju przesyłkę zamierzamy wysłać. Większość firm kurierskich bezproblemowo obsługuje przesyłki paletowe o wadze do 1000 kg.

 

Wypełnij formularz nadania palety

Po wybraniu firmy kurierskiej, przechodzimy do formularza danych adresowych nadawcy i adresata. Pamiętaj, iż „dane nadawcy” to adres nadania a „dane odbiorcy” to adres doręczenia przesyłki.

Koniecznie podaj numeru telefonu, nadawcy jak i odbiorcy. Ułatwi to kurierowi odbiór i doręczenie przesyłki a co za tym idzie przyspieszy realizację usługi.

Jeżeli przesyłka ma być doręczona za pobraniem, należy podać kwotę oraz numer konta bankowego do zwrotu pieniędzy.

W polu „zawartość” należy wpisać zawartość przesyłki. Zapoznaj się z listą przedmiotów wyłączonych z transportu dla poszczególnych firm kurierskich. Należy pamiętać, iż towary wyłączone z przewozu są różne dla paczek krajowych i zagranicznych.

Ostatnim elementem zamawiania kuriera jest opłacenie przesyłki. W tym celu zostaniesz przekierowany na stronę, gdzie możesz swobodnie dokonać płatności. Z dostępnych metod możesz wybrać płatność poprzez bank, płatność kartą, jak również Blik. Należy pamiętać, iż zlecenie zostaje przyjęte do realizacji dopiero po dokonaniu opłaty.

Po dokonaniu opłaty na podany w formularzu adres mailowy otrzymasz etykietę. Umieśc ją na przesyłce w widocznym miejscu. Cały proces zamawiania kuriera został już zakończony. Teraz czekaj na kuriera.


 wyceń paletę

Śledzenie przesyłki

Dzięki opcji monitoringu, możesz śledzić przesyłkę od chwili odbioru jej od nadawcy do momentu doręczenie do odbiorcy. Wejdź na stronę  śledzenie przesyłki  i wpisz numer listu przewozowego w odpowiednim polu.