Zobacz najpopularniejsze porady

Cennik przesyłek międzynarodowych kuriera

Ceny za poszczególne usługi różnią się w zależności od firmy kurierskiej, destynacji, wagi i rozmiarów paczki oraz dodatkowych opcji. Co musisz wiedzieć na temat cen przesyłek międzynarodowych i dlaczego takie usługi „aż tyle” kosztują?

 

Rodzaj przesyłki kurierskiej

Pierwszym czynnikiem, wpływającym na cennik przesyłek międzynarodowych jest oczywiście rodzaj przesyłki. Nie ulega wątpliwości, że inaczej zapłacisz za list, a inaczej za paczkę lub paletę. Przy wycenie są brane zarówno jej wymiary, jak i waga. Ponadto paczka o niestandardowych wymiarach może być droższa, niż zwykła, ponieważ zabiera więcej miejsca. Mała, ale ciężka przesyłka może być droższa niż duża, ale lekka. Dokładną wycenę zawsze uzyskasz, wpisując wagę i rozmiary do formularza wyceny na stronie. Osobną kategorią, podlegającą odrębnemu cennikowi są palety, czyli zestaw  produktów na tak zwanych europaletach.

 

Odległość 

Na cennik przesyłek międzynarodowych duży wpływ ma odległość dostarczenia. Im dalej, tym oczywiście drożej. Paczka z Polski do Niemiec będzie o wiele tańsza, niż na przykład paczka z Polski do Anglii, a ceny będą jeszcze wyższe, gdy zaistnieje konieczność transportu lotniczego lub morskiego np. do krajów spoza Unii Europejskiej. Ponadto firmy specjalizujące się na konkretnych trasach np. Polska-Niemcy z reguły mają korzystniejsze cenniki niż te, realizujące przewozy wszędzie. Kurierzy działający na ustalonych trasach są bardziej konkurencyjni pod względem cenowym od gigantów realizujących wiele różnych tras.

 

Usługi dodatkowe

Na końcową cenę wpływ mają również dodatkowe, opcjonalne usługi, jakie klient może sobie zażyczyć. Przesyłka priorytetowa lub polecona to dodatkowy koszt. Ponadto paczki za pobraniem, czyli opłacane przez odbiorcę również są nieco droższe, od takich, za które kurier wziął opłatę z góry. Inne możliwości to np. specjalne zabezpieczenia w przypadku niezmiernie delikatnych towarów.

 

Jak widać, na cennik przesyłek międzynarodowych wpływ ma wiele czynników. Jeśli chcesz dokładnej wyceny, sprawdź porównywarkę usług kurierskich Znajdź Kuriera. W kilku prostych krokach dowiesz się, ile kosztuje konkretna opcja i znajdziesz najtańszego przewoźnika

 

Porównaj ceny brokerów kurierskich na: Tanie paczki zagraniczne