Zobacz najpopularniejsze porady

Co to jest Broker Kurierski?

Broker kurierski umożliwia łatwe i szybkie nawiązanie współpracy pomiędzy osobą prywatną lub przedsiębiorcą a firmami kurierskimi. Ale czy taki układ ma sens i dla kogo jest korzystny? Firmy brokerskie to pośrednicy pomiędzy klientem a kurierem. Jako więksi kontrahenci mogą wynegocjować lepsze warunki i stawki, niż byłoby to możliwe, gdybyśmy indywidualnie zlecali wysyłkę. 

Jak działają brokerzy?

Brokerzy kurierscy to instytucje posiadające indywidualne umowy z kurierami. Zbierają zamówienia od klientów indywidualnych i zlecają wysyłkę odpowiedniej firmie kurierskiej - takiej, którą życzy sobie klient lub wybranej według odpowiednich kryteriów. To rozwiązanie jest najkorzystniejsze dla osób indywidualnych, małych i średnich firm. Duże przedsiębiorstwa mają ten komfort, że mogą samodzielnie negocjować stawki, choć i one nieraz korzystają z usług brokerskich. 

Popularnym rozwiązaniem, umożliwiającym zestawienie różnych brokerów są porównywarki takie jak Znajdź Kuriera. Użytkownik może samodzielnie sprawdzić zakres usług i ceny różnych firm kurierskich i wybrać najbardziej odpowiadającą mu ofertę. Dzięki takiemu rozwiązaniu w ciągu dosłownie kilku sekund można sprawdzić i porównać ceny we wszystkich dostępnych firmach kurierskich. 

Czy warto korzystać z pośrednictwa brokera?

Brokerzy oferują różny zakres usług i mają wynegocjowane różne stawki z firmami, dlatego warto znaleźć takiego, który może zaoferować nam najkorzystniejsze warunki. Sprawdzony i pewny broker, to pewność niskich cen paczek i tanich palet. Ponadto w przypadku problemów z przesyłką to właśnie broker występuje w naszym imieniu, dlatego łatwiej wygrać w ewentualnych sporach z firmą wykonującą usługę.

Sprawdź ranking brokerów kurierskich

 

znajdź najtańszego kuriera dzięki porównywarce cen przesyłek kurierskich