Zobacz najpopularniejsze porady

Darmowa dostawa prezentów

O atrakcyjności oferty w e-sklepie może przesądzać nie tylko niska cena produktu, dodatkowy rabat lub prezent, ale także cena przesyłki, która w zależności od towaru może stanowić całkiem spory procent wartości zamówienia. Niekiedy okazuje się, że zamawiając przez internet, po doliczeniu kosztów przesyłki, towar bardziej opłaca się kupić w sklepie stacjonarnym. Dlatego przed świętami sklepy kuszą klientów darmową dostawą prezentów.

 

Tania lub darmowa dostawa prezentów

Święta Bożego Narodzenia to czas, gdy sklepy mają prawdziwe oblężenie. Masowo kupujemy prezenty i jesteśmy kuszeni różnego rodzaju zniżkami, promocjami, gratisami itp. Poszukujemy okazji, by jak najkorzystniej dokonać zakupu. Zamawianie prezentów on-line wiąże się jednak z przesyłką, co jest dodatkowym obciążeniem. Korzystając z oferty jednego sklepu, koszt ten może być niewielki. Jednak co w przypadku, jeśli kupujesz wiele różnych prezentów z kilku sklepów internetowych? Wtedy ceny przesyłki rosną już w poważne sumy. 10 złotych tutaj, 10 złotych tam i nagle okazuje się, że wydaliśmy 100 zł na same przesyłki. Najkorzystniej byłoby znaleźć sklep oferujący darmową dostawę prezentów. I wielu sprzedawców udostępnia taką usługę. Ale nie zawsze otrzymujemy możliwości skorzystania z darmowej dostawy.

 

Każdorazowo możesz wybrać opcję przesyłki innym kurierem niż tym, sugerowanym przez sklep. Masz do tego prawo, musisz tylko powiadomić o tym sprzedawcę i na własną rękę zamówić kuriera. Być może nie otrzymasz darmowej dostawy prezentów, ale będziesz mógł sporo zaoszczędzić, korzystając z usługi najtańszego kuriera, oferującego lepsze ceny niż ten, z którym sprzedawca ma podpisaną umową.

 

Gdzie szukać tanich przesyłek kurierskich?

Najlepiej posłużyć się specjalną porównywarką Znajdź Kuriera, gdzie w jednym miejscu znajdziesz zestawienie większości firm i brokerów kurierskich, działających na terenie Polski. To także atrakcyjne rozwiązanie, gdy chcesz zamówić przesyłkę zagraniczną, gdyż te są znacznie droższe od krajowych, a oferty poszczególnych przewoźników mogą znacznie się od siebie różnić.