Zobacz najpopularniejsze porady

Jak bezpiecznie zapakować i wysłać tanio paczki

Pakowanie paczek to z pozoru prosta czynność, która nie powinna nikomu sprawdzić trudności. Problem zaczyna się jednak, gdy chcemy przesłać jakieś delikatne materiały typu szkło lub porcelana. W takim wypadku niezmiernie ważne jest, aby dobrze zabezpieczyć taką przesyłkę. Czy wiesz jak to zrobić?

Kiedy karton, a kiedy koperta bąbelkowa?

Koperty bąbelkowe służą przede wszystkim do wysyłki niewielkich przedmiotów takich jak książek, pojedynczych ubrań, płyt CD, czy innych produktów, o które nie trzeba się specjalnie bać. W każdym innym przypadku najlepiej wykorzystać kartonowe pudełko o odpowiednich rozmiarach. Niektórzy opakowują przesyłki w sam papier bez żadnej osłony, ale nie jest to zbyt rozsądne rozwiązanie – papier może ulec zniszczeniu, a tam samym zawartość przesyłki nie będzie w żaden sposób osłonięta. Dlatego polecanym rozwiązaniem jest właśnie kartonowe opakowanie, odporne na działanie wilgoci i uszkodzenia. Wewnątrz nie powinno być żadnych luźno umieszczonych elementów, które mogłyby się przemieszczać. Wszystkie wolne przestrzenie najlepiej wyłożyć jakimś wypełniaczem – może to być zwykła gazeta, folia bąbelkowa lub styropian. Delikatne przedmioty należy dodatkowo zabezpieczyć z zewnątrz i jeśli to możliwe, również wewnątrz. Takie wypełnienie sprawi, że możesz być spokojny o swoją przesyłkę, nic się jej złego nie stanie. Chociaż kurierzy dokładają wszelkich starań, by paczki przewożone były w sposób bezpieczny, to jednak jak mówi stare przysłowie „strzeżonego Pan Bóg strzeże”. Dla własnego spokoju zadbaj, by produkty były odpowiednio zabezpieczone. Kartonowe pudełko należy okleić taśmą klejącą o dużej wytrzymałości. Niektórzy opakowują jeszcze karton w szary papier, ale w większości przypadków nie jest to konieczne.

Gdy paczka już spakowana

Kiedy paczka jest już gotowa, pozostaje tylko ją wysłać do nadawcy. I tu pojawia się pytanie – jak tanio wysyłać paczki? Który kurier oferuje najlepsze warunki i najszybszy czas dostawy? Możesz korzystać z własnych doświadczeń lub porównać usługi kurierskie w wyszukiwarce Znajdź Kuriera