Zobacz najpopularniejsze porady

Jak znaleźć taniego kuriera?

Konkurencja na rynku usług kurierskich jest całkiem duża i każdy Kowalski bez problemu mógłby z głowy wymienić przynajmniej kilka firm. Jednak wybranie tego najlepszego i jednocześnie taniego kuriera, nie jest już taką prostą sprawą. Można przeglądać cenniki długimi godzinami i porównywać je między sobą, by sprawdzić, które usługi są tańsze, a które droższe w danej firmie. Proponujemy jednak lepsze rozwiązanie. 

Jak znaleźć taniego kuriera

 

Porównywarki usług

Zamiast własnoręcznie sprawdzać ceny u każdego usługodawcy oddzielnie, warto skorzystać z porównywarki kurierów np. Znajdź Kuriera. Wpisując podstawowe dane przesyłki takie jak waga, wymiary, kod pocztowy nadawcy i odbiorcy oraz opcje dodatkowe, otrzymasz zebrane w jednym miejscu wyniki z wszystkich firm kurierskich dostępnych w Polsce. Przejrzyście posortowane z możliwością podglądu ile możesz zaoszczędzić w stosunku do innych ofert.

 

Najtaniej, ale czy najlepiej?

Wiadomo, że nie zawsze opłaca się wybierać najtańszą ofertę. Różne firmy oferują różny zakres usług i ich jakość. Dlatego, gdy znalazłeś odpowiadającą Ci ofertę, z łatwością możesz sprawdzić opinie o danej firmie. Pozwoli to zorientować Ci się czy na pewno będziesz zadowolony z przesyłki. Ma to szczególne znaczenie, gdy planujesz wysłać kurierem delikatne rzeczy np. szkło lub inne przedmioty, mogące ulec zniszczeniu. Oprócz sprawdzenia opinii o firmie w internecie, warto popytać znajomych, którzy korzystali już z usług danego kuriera. To oni najlepiej podpowiedzą Ci czy warto, czy może lepiej poszukać jakiejś innej firmy, oferującej równie tanie paczki.

 

Pamiętaj również o tym, że zamawiając kuriera, masz możliwość skorzystania z pośrednictwa brokera kurierskiego lub zawarcia indywidualnej umowy z wykonawcą, dotyczy to przede wszystkim klientów zlecających duże ilości paczek. Taka indywidualna umowa nie tylko zabezpiecza interesy obu stron, ale również pozwala na wynegocjowanie indywidualnych stawek, często o wiele lepszych niż te kierowane dla klientów detalicznych.

 

Szybka wysyłka

Korzystając z porównywarki kurierów, nie tylko sprawdzisz obowiązujące ceny i wybierzesz najtańszego kuriera, ale również za pośrednictwem brokera kurierskiego możesz bezpośrednio zlecić wysyłkę. Wystarczy, że wypełnisz formularz i zamówisz kuriera z opcją odbioru przesyłki z domu. To dodatkowa oszczędność czasu, gdyż nie musisz się fatygować i nadawać paczki bezpośrednio z siedziby firmy.

 

 

znajdź najtańszego kuriera dzięki porównywarce cen przesyłek kurierskich