Zobacz najpopularniejsze porady

Śledzenie paczki kurierskiej

Niewątpliwie przesyłki kurierskie to coraz częściej wybierana droga transportu dokumentów, małych paczek i palet. Na ten trend ma wpływ chociażby rozwój sektora e-commerce oraz zmiana przyzwyczajeń zakupowych Polaków. Poza tym oferta firm kurierskich staje się niezwykle atrakcyjna cenowo, a gwarancja szybkiej dostawy i usług dostosowanych do potrzeb sprawia, że chętnie korzystamy z propozycji przewoźników.

 

Opcje dodatkowe przesyłek kurierskich

Dzięki współpracy brokera z różnymi firmami kurierskimi otrzymujemy dostęp do szeregu atrakcyjnych ofert. Po wpisaniu parametrów przesyłki – czyli danych adresowych oraz wagi i wymiarów oraz wybraniu opcji dodatkowych otrzymujemy szereg propozycji. Kurierzy określają cenę za wykonanie usługi oraz prognozowany czas dostawy. Po wyborze najatrakcyjniejszej dokonujemy płatności i po wydrukowaniu listu już tylko czekamy na przyjazd przewoźnika. Klienci z katalogu opcji dodatkowych chętnie wybierają na przykład wysyłkę za pobraniem, ubezpieczenie lub usługę ekspresową. Są one dodatkowo płatne. Natomiast bez ponoszenia kosztów można korzystać z niezwykle funkcjonalnego narzędzia, jakim jest śledzenie przesyłek.

 

Jak sprawdzić, gdzie jest przesyłka?

Moduł śledzenia przesyłki to niezwykle funkcjonalne narzędzie zarówno dla nadawcy, jak i dla odbiorcy. Przy nadawaniu paczki otrzymamy numer przewozowy. To właśnie on jest niezbędny do tego, aby śledzić przesyłkę na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Wystarczy wskazany numer wpisać w dedykowanym formularzu i otrzymujemy informacje, gdzie aktualnie znajduje się przesyłka oraz jaki jest jej prognozowany termin dostarczenia. Wiele firm kurierskich posiada już własne aplikacje, które ułatwiają całą procedurę. Ważnym elementem szczególnie dla nadawcy jest wiadomość, że paczka została odebrana. Opcja śledzenia przesyłki pozwala zarządzać wysyłkami oraz czasem, a to szczególnie istotne zarówno dla kupujących, jak i sprzedających.

 

Znajdź swoją przesyłkę kurierską