Zobacz najpopularniejsze porady

Tani kurier przez internet czy opłaca się zamawiać kuriera on-line?

Zamawianie kuriera nie jest skomplikowaną czynnością, ale warto wiedzieć o tym, że istnieje wiele możliwości dokonania takiej transakcji. Tradycyjne wysyłanie paczki w okienku w biurze firmy, powoli odchodzi do lamusa i zostaje zastępowane bardziej przyjaznymi sposobami jak np. wysyłką on-line. Tani kurier przez internet z usługą odbioru paczki bezpośrednio ze wskazanego miejsca to najkorzystniejsze rozwiązanie.

 

Wysyłka paczki osobiście

Tradycjonaliści zapewne doceniają możliwość osobistego nadania paczki. Taka usługa istnieje zawsze, jednak nie jest najwygodniejsza. Przede wszystkim trzeba przygotować się na wycieczkę do najbliższego punktu nadawczego, który wcale nie musi znajdować się blisko, zwłaszcza jeśli mieszkasz na terenie wsi lub niewielkiego miasteczka. Wtedy trzeba wsiąść w samochód lub autobus, zabrać ze sobą zapakowaną przesyłkę i niekiedy odczekać swoje w długiej kolejce.

 

Zamów taniego kuriera przez internet lub telefonicznie

Kolejną możliwością jest kontakt telefoniczny lub za pośrednictwem strony formularza na stronie www. Tu możesz zamówić odbiór przesyłki bezpośrednio np. z domu w dogodnych dla ciebie godzinach. Na stronie internetowej możesz zapoznać się z cennikiem i dodatkowymi usługami świadczonymi przez daną firmę. Ponadto masz możliwość opłacenia przesyłki z góry przelewem lub zadeklarowania opłaty w gotówce przy nadaniu, lub odbiorze. To wygodne rozwiązanie dla każdego.

  

Korzystaj z usług brokera kurierskiego

Ostatnią, zdecydowanie najkorzystniejszą możliwością są usługi brokera kurierskiego, który umożliwi Ci zamówienie taniego kuriera przez internet spośród wielu różnych ofert. Za pośrednictwem porównywarki możesz sprawdzić propozycje przewoźników i zdecydować się na wybór jednego z nich lub pozostawić wybór brokerowi, który wybierze dla Ciebie najkorzystniejsze rozwiązanie. Ponadto w przypadku jakichkolwiek problemów z doręczeniem przesyłki lub uszkodzeniem zawartości broker weźmie na siebie wszystkie czynności, związane z odzyskaniem odszkodowania od firmy kurierskiej wykonującej usługę dla Ciebie.  

 

Poradnik ten czytasz dzięki:

Wygodny Kurier

sprawdź ofertę WygodnyKurier.PL w znajdzkuriera

 

Skorzystaj z naszego serwisu: wyślij paletę kurierem!