Zobacz najpopularniejsze porady

Tanie zwroty towaru kurierem – jak tanio odesłać zakupy w e-sklepie

Każdy przynajmniej raz otrzymał nietrafiony prezent lub kupił produkt, który po dostarczeniu okazał się totalną katastrofą. Nieraz zakup podejmowany jest zbyt pochopnie, bez przemyślenia, czasami towar jest niezgodny z opisem, innym razem po zamówieniu produktu rozmyślasz się i decydujesz, że jednak chcesz zwrócić towar. Co zrobić w takiej sytuacji i jak tanio odesłać zakupy w e-sklepie?

 

14 dni na zwrot towaru

Obowiązujące przepisy wg art. 34 ustawy o prawach konsumenta określają, że klient e-sklepu ma prawo zwrócić nabytą rzecz przedsiębiorcy najpóźniej do 14 dni od odstąpienia od umowy. W tym terminie sprzedawca musi przyjąć towar i zwrócić pełną kwotę, pod warunkiem, że towar jest nieużywany. Nie oznacza to równocześnie, że przedsiębiorca ma obowiązek pokrycia również kosztów przesyłki za zwrot.

 

Aby dokonać zwrotu zakupu, konsument zobowiązany jest do wysłania sprzedawcy oświadczenia o odstąpieniu od umowy. E-sklep musi zwrócić równowartość ceny towaru oraz koszty doręczenia, natomiast koszty odesłania ponosi już klient. Ponadto, jeśli podczas zamówienia konsument wybrał sposób dostawy inni niż najtańszy, oferowany przed sprzedającego, przedsiębiorca nie ma obowiązku zwrotu tej kwoty.

 

Czy każdy towar podlega zwrotowi?

Oczywiście nie wszystko można zwrócić do sklepu, nawet gdy przedmioty zostały zakupione przez internet. Zwrot nie obejmuje produktów wykonanych na indywidualne zamówienie np. odzieży szytej na miarę, biżuterii na zamówienie itp. Ponadto nie oddamy produktów ulegających zepsuciu i z krótkim terminem ważności np. jedzenia, a także rozpakowanych płyt z muzyką, filmami i grami.

 

Jak nie stracić na zwrocie towaru?

Aby nie narazić się na dodatkowe koszty podczas zwrotu towaru, warto wybrać firmę kurierską oferującą tanie przesyłki. Niekoniecznie musi być to ten sam kurier, który dostarczył Ci paczkę do domu. Tanie zwroty towaru kurierem to sposób na to, by nie stracić zbyt wiele na nieudanym zakupie. Warto więc poszukać naprawdę taniego przewoźnika i w ten sposób odesłać sprzedawcy nietrafiony zakup. Pełną listę kurierów i brokerów kurierskich znajdziesz w wyszukiwarce ZnajdźKuriera.pl

 

Zobacz również Zwrot towaru kurierem, o czym warto wiedzieć?