Filtry aktualności

GLS przejął Golden State Overnight

GLS przejął Golden State Overnight, firmę doręczającą ekspresowe przesyłki 
Amsterdam, 4 października, 2016. General Logistics Systems B.V.  (GLS)  ogłosił przejęcie Golden State Overnight Delivery Service Inc. (GSO), firmy zapewniającej dostawę lokalnych paczek na następny dzień roboczy.
GSO rocznie doręcza ok 13.5 miliona przesyłek, głównie w Kalifornii, co czyni ją liderem na rynku usług dostawy przesyłek regionalnych na następny dzień roboczy. Przejęcie to zapewnia GLS stabilną pozycję w tym regionie. GSO oferuje przesyłki priorytetowe, lądowe oraz usługi logistyczne, przede wszystkim dla Klientów business-to-business z różnych branż. Działa na zasadzie struktury promienistej, posiada 36 lokalizacji i około 1 900 pracowników. 
Rico Back, Chief Executive Officer, GLS Group, uważa, że: “Przejęcie to odpowiada naszej rozważnej strategii ekspansji geograficznej. GSO działa na atrakcyjnym rynku, stanowiącym piątą co do wielkości gospodarkę na świecie i zapewnia Grupie GLS dalsze możliwości rozwoju dzięki swej silnej pozycji”.
Całkowita wartość 100% udziałów w GSO jest szacowana na 90 milionów dolarów (około 80 milionów Euro) i zostanie pokryta z bieżących środków. GSO został przejęty w cenie skorygowanej o saldo gotówki, długu i kapitału obrotowego na dzień transakcji. GSO wygenerował przychód około 114 milionów dolarów w roku obrotowym zakończonym 31 marca 2016.
GSO zostanie wcielony do organizacji GLS dla celów raportowania, ale będzie zarządzany jako osobna jednostka. Firmę w 1995 roku założyła Dana Hyatt, CEO, która pozostanie na tym stanowisku wraz z dotychczasową kadrą menadżerską GSO.  

O Grupie GLS 

GLS, General Logistics Systems BV (z siedzibą w Amsterdamie), zapewnia wysokiej jakości, niezawodne usługi przewozu paczek dla ponad 220 000 klientów w całej Europie, uzupełnione o usługi logistyczne i ekspresowe. "Europejski lider jakości w logistyce paczek" – tak brzmi myśl przewodnia GLS, a idea zrównoważonego rozwoju jest jedną z podstawowych wartości firmy. Za pośrednictwem własnych spółek krajowych i przedsiębiorstw partnerskich, Grupa GLS zbudowała rozległą sieć połączeń pozwalającą na doręczanie paczek do Klientów w 41 krajach Europy.  Ponadto, dzięki umowom partnerskim, GLS dysponuje także połączeniami globalnymi. Na terenie całej Europy infrastruktura GLS to 39 centralnych sortowni oraz 688 oddziałów. Dzięki kompleksowej sieci połączeń drogowych GLS jest jednym z wiodących dostawców usług kurierskich i ekspresowych w Europie. Ponad 14 000 pracowników obsługuje 436 milionów paczek rocznie. Każdego dnia rusza w trasę około 20 000 samochodów GLS. W roku obrotowym 2015/16 GLS uzyskał przychody w wysokości 2,2 mld euro.

O GSO

Założony w 1995, GSO każdego miesiąca dostarcza ponad milion przesyłek na terenie Kalifornii, Arizony, Nevady i Nowego Meksyku wykorzystując 36 lokalizacji. Klienci GSO korzystają z wysokiej jakości usług. Późne godziny odbioru, wcześniejsze dostawy, zaangażowani pracownicy oraz możliwość śledzenia przesyłki – to wszystko w korzystnych rynkowo cenach.