Filtry aktualności

Jak nadać bagaż/torbę podróżną

Autor:

Bagaż/Walizka Podróżna – obecnie ze względu na wysokie koszty transportu bagażu dostępne w tanich liniach lotniczych popularne staję się wysyłanie bagażu kurierem do miejsca docelowego podróży. Jest to jak najbardziej możliwe i zazwyczaj tańsze niż zabranie bagażu ze sobą do samolotu, ale trzeba mieć na uwadze specyfikę wysyłanego towaru i odpowiednio przygotować się do wysyłki bagażu lub walizki turystycznej.

Pamiętaj o kilku ważnych krokach:

  1. Do walizki/torby nie pakuj przedmiotów delikatnych i kruchych – lepiej takie przedmioty zabrać ze sobą do torby podręcznej.
  2. Torbę należy dokładnie i ścisło owinąć folią stretch ( warunek konieczny – w przeciwnym przypadku kurier może nie przyjąć paczki do transportu). Folia strecz dostępna jest we wszystkich sklepach papierniczych, marketach budowlanych czy aukcji internetowej. Można również skorzystać ze zwykłej folii spożywczej. Jeżeli mamy bliski dostęp do lotniska można skorzystać z usługi foliowania torby na lotnisku.
  3. W widocznym miejscu przyklej dużą kartkę z widocznymi danymi nadawcy i odbiorcy.
  4. Jeżeli masz dostępny – przyklej na paczkę list przewozowy

 

W serwisie kuriernetplus.pl udostępniliśmy dla Klientów specjalną usługę do przewozu bagażu. Cena usługi jest bardzo atrakcyjna i umożliwia nadanie Państwa bagażu do dowolnego kraju w Europie.