Filtry aktualności

JAK WYSŁAĆ TORBĘ PODRÓŻNĄ KURIEREM

Autor:
JAK WYSŁAĆ TORBĘ PODRÓŻNĄ KURIEREM

JAK WYSŁAĆ TORBĘ PODRÓŻNĄ KURIEREM

 Gdy nadchodzi urlop, nie trzeba przepłacać za torbę podróżną, wystarczy wysłać ją kurierem! Aby wysłać paczkę z walizką za pomocą firmy kurierskiej niezbędne jest dokonanie wyceny kosztów przesyłki za pomocą kalkulatora dostępnego na stornie Tania-Paczka.net, wybranie firmy kurierskiej za pośrednictwem, której usługa będzie realizowana oraz  wypełnienie prostego formularza.

 Pierwszym, krokiem, który pozwoli Ci na wybór najatrakcyjniejszej dl Ciebie oferty firmy kurierskiej jest dokonanie jej wyceny paczki, którą chcesz nadać. Do tego musisz znać wagę przesyłki oraz dokładnie ją zmierzyć: długość, wysokość oraz szerokość. Istotne jest, aby wszystkie wartości były wpisane prawidłowo. Pomyłki mogą skutkować naliczaniem dodatkowych kosztów. PO wprowadzeniu rozmiarów oraz wagi przesyłki do formularza ukażą Ci się różne opcje z propozycjami firm kurierskich.

Bardzo istotnym elementem w przypadku walizki czy tez torby podróżnej jest określenie kształtu przesyłki, czyli jak nasz bagaż jest zapakowany.

Istnieją dwa sposoby pakowania bagażu:

  • Folia stretch. Podczas tej czynności ważna jest dokładność. Należy wielokrotnie owinąć wszystkie elementy, nic nie powinno odstawać. W formularzu zlecenia wybieramy opcje - paczka niestandardowa.

 

Pamiętaj 

 Tylko paczka o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu jest uznawana za prostopadłościan. Walizka, która nie jest zapakowana w karton w kształcie prostopadłościanu zawsze jest przesyłką niestandardową 

 

  • Zapakowanie walizki/torby do kartonu. Karton musi być wytrzymały i mieć kształty prostopadłościanu, żaden element nie może z niego wystawać. Pamiętaj także o dobrym zabezpieczeniu bagażu zanim wsadzisz go do kartonu, powinien się w nim bezproblemowo mieścić. Paczkę należy okleić wielokrotnie szeroką taśmą przeznaczoną do wysyłek. 

  

Nie ma zbytniej różnicy pomiędzy wysłaniem bagażu, a zwykłej paczki.

Teraz możesz zamówić kuriera. Pamiętaj żeby odpowiednio wcześnie zaplanować wysyłkę i uwzględnij średni czas transportu przesyłki do wybranego kraju.

 

Zobacz też:

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

Tania-Paczka.net