Zobacz najpopularniejsze porady

Jak wysyłać tanie paczki za pomocą kuriera?

Przesyłki kurierskie wciąż jeszcze kojarzone są z dość ekskluzywną usługą, dużo droższą niż w przypadku tradycyjnej poczty. Nie jest to oczywiście prawda. Wysyłanie kurierem paczek i listów może być o wiele tańsze niż pocztą. Cena zależy od wielu czynników – miejsca dostawy, czasu realizacji czy wagi i wielkości przesyłki. Czy wiesz jak wysyłać tanie paczki i listy za pomocą kuriera?

Różne firmy, różne ceny

Rozpiętość cenowa pomiędzy różnymi usługodawcami jest naprawdę znaczna, a firm kurierskich na rynku jest dużo więcej, niż te najbardziej znane typu DPD, UPS czy DHL. Dlatego, jeśli szukasz sposobu na wysyłanie tanich paczek, nie warto ograniczać się jedynie do tych firm, które znasz. Czasami dobrze jest trochę przeszukać internet i porównać ceny w różnych miejscach. Często mniejsi, mało znani kurierzy mogą zaskoczyć Cię swoją ofertą. Wystarczy tylko trochę poszukać. A jeśli myślisz, że to różnice rzędu kilku groszy to jesteś w błędzie. Ceny mogą różnić się nawet o kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych!

Jeśli wysyłasz jedną paczkę raz na kilka miesięcy, to taka różnica może być ci obojętna, ale co jeśli wysyłasz listy i paczki częściej? Wtedy robią się z tego już poważne koszty, co ma znaczenie zwłaszcza w biznesie. Osoby prowadzące firmy wiedzą, że tam gdzie można, tam warto oszczędzić nawet złotówkę, bo składając takie cząstkowe ceny razem, okazuje się, że łącznie generują już całkiem duże kwoty. 

Wysyłanie tanich paczek jest łatwe!

Aby wyszukać najtańszą ofertę, wcale nie musisz jeździć od firmy do firmy lub przeszukiwać każdej strony internetowej po kolei. Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarki kurierów, działającej na tej samej zasadzie co popularne serwisy do porównywania cen produktów. Podając podstawowe dane – skąd i dokąd ma zostać wysłana paczka, jaka jest jej waga i rozmiar, w kilka sekund otrzymasz aktualne dane i w jednym miejscu sprawdzisz, gdzie najlepiej wysyłać tanie paczki i listy. 

znajdź najtańszego kuriera dzięki porównywarce cen przesyłek kurierskich