Zobacz najpopularniejsze porady

Cennik kuriera DPD

Popularny kurier DPD dostarcza przesyłki klientów indywidualnych i biznesowych. Zainteresowaniem cieszą się krajowe usługi przewoźnika oraz te zagraniczne, a poza kopertami z dokumentami i standardowymi paczkami kierowcy dostarczają również palety oraz przesyłki wymagającej specjalnej opieki. Poza całym szeregiem opcji dodatkowych oraz rzetelnością w zakresie realizowania usług niezwykle atrakcyjny jest cennik DPD. Staje się on szczególnie ważnym argumentem szczególnie dla rynku e-commerce.

Ile kosztuje paczka DPD?

Tani kurier DPD szybko dostarcza przesyłki z troską o ich bezpieczeństwo. Na samą cenę DPD mają oczywiście wpływ podstawowe parametry takie jak waga czy wymiary paczki oraz wybrane opcje dodatkowe. Wiele z nich jest dodatkowo płatnych, ale w dużym stopniu pozwalają dostosować usługę do swoich potrzeb. Żeby sprawdzić, ile kosztuje przesyłka DPD, najlepiej jest skorzystać z wyceny u brokera, ponieważ w wielu przypadkach będzie ona zdecydowanie atrakcyjniejsza. Indywidualnie dopasowana oferta nie wymaga podpisywania umów z pośrednikiem, a daje dostęp do szeregu różnych wariantów. Najczęściej klienci dodatkowo wybierają opcję pobrania oraz ubezpieczenie, co wpływa na cenę przesyłki DPD. Więcej zapłacimy również za doręczenia ekspresowe oraz w dni wolne, ale to opcje chętnie wybierane przez tych, którym zależy na czasie. Natomiast odbiór paczki w punkcie Pickup oraz moduł śledzenia przesyłek są bezpłatne.

Ile kosztuje paczka za granicę DPD?

Paczki DPD za granicę dostarcza w niemalże każdy rejon świata. Poza wskazanymi już podstawowymi parametrami na cenę przesyłki wpływ będą mieć również odległość, jaką musi ona pokonać, oraz wskazany środek transportu. Z założenia te dwa aspekty są ze sobą powiązane. Wysyłka drogą lotniczą będzie zdecydowanie droższa, ale z drugiej strony paczka najszybciej zostanie dostarczona do odbiorcy. Najtańszy kurier DPD zwraca również szczególną uwagę na sposób zapakowania przesyłki oraz fakt, by nie znalazły się w niej rzeczy zabronione w transporcie międzynarodowym.

Cena palety DPD

Najczęściej na palecie DPD nadawane są przesyłki cięższe i większe niż standardowe oraz te, które wymagają specjalnej obsługi na różnych etapach transportu. Na przykład ładunek może być delikatny lub też mieć niestandardowy kształt. Palety pozwalają taniemu kurierowi przewieźć towar bezpiecznie od nadawcy do odbiorcy, choć potrzebuje on więcej miejsca na podjeździe do załadunku i rozładunku. Na cenę palety DPD największy wpływ mają również podstawowe parametry takie jak waga i wymiary. Warto również zwrócić uwagę na to, że niektóre przesyłki będą wymagać specjalnej obsługi. Dodatkowo na cenę palety DPD mogą wpływać takie opcje jak pobranie, transport ekspresowy. Natomiast ubezpieczenie palety do kwoty 1000 złotych oraz moduł śledzenia przesyłki oraz opłata paliwowa zawarte są w cenie.

Za paczkę DPD o wadze do pół kilograma zapłacimy od 13,99 zł. Im cięższa będzie przesyłka, tym wycena będzie wyższa. Na cenę DPD wpłyną również opcje dodatkowe takie jak doręczenie do konkretnej godziny lub też w dni wolne. Tu zakres opłat jest dość szeroki i waha się od 10 do 90 złotych. Pobranie będzie nas dodatkowo kosztować 7,90 zł, a ubezpieczenie do kwoty 2000 to koszt 1 zł, a do 3000 kolejne 2 złote, do 5000 to dopłata 4 zł. Kurier DPD w standardzie obejmuje ochroną paczki o wartości do 1000 złotych. Warto również zwrócić uwagę na to, że będzie trzeba dopłacić do niestandardowej przesyłki.

Masz wątpliwości, chcesz nadać przesyłkę i zastanawiasz się, ile będzie kosztować usługa najtańszego kuriera, porównaj ceny najlepszych brokerów kurierskich

Zobacz też: Kontakt do kuriera DPD

 

znajdź najtańszego kuriera dzięki porównywarce cen przesyłek kurierskich