Zobacz najpopularniejsze porady

Jak prawidłowo zaadresować i nadać paczkę?

Teoretycznie banalne zadanie, jakim jest adresowanie i nadawanie paczek kurierskich, nieraz okazuje się trudniejsze, niżby się wydawało. Kurierzy często muszą zmagać się z problemem w dostarczeniu przesyłki przez nieczytelny lub niewłaściwy adres dostawy. Jak w takim razie zrobić to dobrze?

Opakowanie

Pierwszym krokiem przed nadaniem paczki będzie oczywiście jej odpowiednie opakowanie i zabezpieczenie. W tym celu najczęściej wykorzystuje się kartonowe pudełka lub w przypadku drobnych przedmiotów – koperty bąbelkowe. Ważne jest, aby opakowanie nie posiadało mylących nadruków, mogących zostać źle zinterpretowanych jako adres. Najlepiej wykorzystywać nowe kartony lub przesyłkę opakować szarym papierem bez nadruku. Przedmioty w środku powinny być odpowiednio zabezpieczone przed przemieszczaniem np. papierem, folią bąbelkową lub styropianem. Dodatkowo delikatne produkty np. szkło muszą zostać opisane we właściwy sposób np. „Uwaga szkło!”, aby kurier wiedział, żeby delikatnie obchodzić się z paczką. Ponadto, jeśli przedmiot musi być przewożony w konkretnej pozycji, należy to zaznaczyć, opisując przesyłkę zwrotem: „Tu jest góra”.

Adresowanie paczki kurierskiej

Kiedy przesyłka jest gotowa, należy ją zaadresować, aby dotarła do odbiorcy. Dane trzeba wpisać na specjalnym liście przewozowym drukowanymi literami: imię i nazwisko odbiorcy, nazwę firmy, dokładny adres z prawidłowym kodem pocztowym, a często również numer telefonu odbiorcy i ewentualne wskazówki dotyczące dojazdu (jeśli mógłby być z tym problem). Tak samo dokładnie muszą zostać wprowadzone dane nadawcy, by w razie problemów z dostarczeniem paczki, mogła zostać zwrócona. Tak opisany list przewozowy powinien zostać przyklejony na paczce. W przypadku przesyłek kurierskich nie należy wpisywać adresu bezpośrednio na opakowaniu, gdyż wszystkie dane powinny być wpisane właśnie na liście przewozowym, który można pobrać bezpośrednio ze strony kuriera lub po prostu wypełniając formularz nadawczy na stronie.

Tak przygotowana przesyłka z pewnością bezproblemowo trafi do odbiorcy. Kuriera możesz zamówić bezpośrednio z wyszukiwarki ZnajdzKuriera.pl

znajdź najtańszego kuriera dzięki porównywarce cen przesyłek kurierskich