Zobacz najpopularniejsze porady

Jak tanio wysyłać paczki zagraniczne

Czy wiesz, w jaki sposób możesz tanio wysyłać paczki zagraniczne w krajach Unii Europejskiej, a nawet poza nią? Poznaj kilka sposobów, dzięki którym oszczędzisz na przesyłkach, niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorcą, czy osobą prywatną. Te sposoby na pewno Ci się opłacą!

 

Wyszukiwarka najtańszych kurierów

Najprostszym sposobem i dającym szeroki możliwości jest skorzystanie ze specjalnej wyszukiwarki kurierów. Działa ona na podobnej zasadzie co porównywarki cen produktów – wpisujesz, co cię interesuje i otrzymujesz szereg wyników z posortowanymi cenami. W przypadku usług kurierskich musisz sprecyzować miejsce odbioru i nadania przesyłki, a także jej wagę i rozmiary. To od tych parametrów zależy cena dostawy.

 

Podczas wyboru kuriera warto kierować się nie tylko najniższą ceną, ale również opiniami osób korzystających z danej firmy. To one powiedzą Ci najlepiej czy przewoźnik jest rzetelny i terminowy, czy lepiej poszukać kogoś innego. Chociaż konkurencja wymusza wysoką jakość świadczonych usług, to jednak zdarza się, że nie wszyscy się do tego stosują.

 

Promocje na paczki

Jeśli jesteś łowcą promocji i masz czas, aby spędzać czas na ich poszukiwaniu, warto pokusić się również o taki sposób, który pozwoli Ci tanio wysyłać paczki zagraniczne. Firmy kurierskie, chcąc przyciągnąć nowych klientów, często udostępniają okresowe promocje i zniżki na konkretne usługi. Promocje mogą dotyczyć na przykład zniżek na danej trasie. W przypadku droższych przesyłek zagranicznych, zdecydowanie warto skorzystać z takiej możliwości.

 

Kody rabatowe na kuriera

Kolejnym sposobem na obniżenie kosztów wysyłania paczek za granicę jest wykorzystanie kodów rabatowych, udostępnianych przez firmy. Wprawdzie nie każdy kurier oferuje taki rodzaj zniżki, ale jeśli dobrze poszukasz, z pewnością znajdziesz kilku przewoźników udostępniających kupony zniżkowe. Jak je znaleźć? W internecie istnieje wiele platform, zajmujących się gromadzeniem promocji za Ciebie. Wystarczy, że wejdziesz na jedną z nich i wpiszesz interesującą Cię firmę lub usługę, a otrzymasz dostęp do wszystkich promocji i rabatów. Oczywiście pod warunkiem, że dany kurier je udostępnia.

 

To tylko kilka sposobów jak tanio wysyłać paczki zagraniczne. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, koniecznie sprawdź, co ma do zaoferowania wyszukiwarka Znajdź Kuriera – znajdziesz tam wszystkie firmy kurierskie w jednym miejscu! 

 

Porównaj ceny tanich kurierów: Cennik kuriera zagranica