Zobacz najpopularniejsze porady

Jak wysłać części samochodowe kurierem?

Części samochodowe kurierem wysyłane są od lat. To najtańszy i najlepszy sposób, by szybko i rzetelnie dostarczyć ładunek, który bywa trudny w obsłudze. Wiele części samochodowych kurier przewozi po odpowiednim przygotowaniu do drogi, niektóre ze względu na wymiary czy też wagę muszą być transportowane na palecie. W większości przypadków paczki z elementami karoserii czy też wyposażenia są nadawane jako przesyłki niestandardowe, a doświadczony kurier zadba o to, by dotarły do odbiorcy w stanie nienaruszonym.

 

Jak wysłać części samochodowe?

Doświadczeni przewodnicy w swoich wytycznych określają, w jaki sposób przygotować konkretne części samochodowe do transportu. Warto się z nimi zapoznać i stosować się do zaleceń, ponieważ gwarantuje to, że kurier paczkę odbierze i po drugie, że na jakimkolwiek etapie nie zostanie ona uszkodzona. Z ofert przygotowanych przez różnych przewoźników korzystają klienci indywidualni i firmy – szczególne warsztaty samochodowe i sklepy motoryzacyjne.

 

Jak przygotować przesyłkę z częściami samochodowymi?

Przewoźnicy zwracają szczególna uwagę do odpowiedniego przygotowania przesyłki. Na przykład skrzynia biegów czy silnik kurierem mogą być wysyłane tylko po oczyszczeniu elementów ze wszelkich płynów eksploatacyjnych. Ze względu na ciężar muszą być również transportowane na palecie. Części karoserii wymagają starannego przygotowania. To duże elementy podatne na wgniecenia i uszkodzenia i dlatego należy je odpowiednio zabezpieczyć i oznaczyć. Ze względu na specyfikę ładunku części samochodowe będą przewożone jako przesyłka niestandardowe. Najczęściej wysyłane kurierem opony i w zależności od zaleceń danego przewoźnika można zapakować w karton lub też owinąć folią lub zawijką.

Najlepsze firmy kurierskie, z którymi współpracujemy, gwarantują rzetelną realizacje zleceń z częściami samochodowymi oraz innymi niestandardowymi przesyłkami. Po nadaniu takiej paczki można śledzić jej drogę w funkcjonalny panelu, a doświadczeni kurierzy dołożą wszelkich starań, by części samochodowe dotarły do odbiorcy w idealnym stanie. Paczki niestandardowe i oznaczone jako ładunek delikatny są przewożone z najwyższą starannością, by nie zostały uszkodzone ani nie zagroziły innym przesyłkom.

 

Zobacz jak bezpiecznie zapakować przesyłkę