Zobacz najpopularniejsze porady

Jak wysłać drzwi samochodowe kurierem?

Części samochodowe są problematyczne w transporcie ze względu na wymiary, wagę, podatność na uszkodzenia. Nie mieszczą się w zalecanych przez przewoźników normach, a często także znajdują się na liście towarów zabronionych w transporcie. Z drugiej strony klienci indywidualni, warsztaty czy też sklepy stale nadają i zamawiają części samochodowe zarówno nowe, jak i używane. Sam rynek jest bardzo dynamiczny, a to sprawia, że przewóz wymagającego ładunku jest dla wielu kurierów ciekawym wyzwaniem. Warto pamiętać o tym, że elementy aut są często ciężkie, mają nieregularny kształt i są podatne na uszkodzenia. Przewoźnicy wymagają więc odpowiedniego zapakowania części, a w przypadku silników czy skrzyni biegów także wyczyszczenia i pozbycia się płynów eksploatacyjnych. Oczywiście tego typu przesyłki są traktowane jako niestandardowe i ponadgabarytowe. Wymagają także specjalnej obsługi na każdym etapie transportu, więc usługi będą droższe oraz bardziej czasochłonne. Bez problemu jednak nadasz drzwi samochodowe kurierem.

Ze względu na wielkość oraz podatność na uszkodzenia niezwykle istotne jest odpowiednie pakowanie drzwi. Przewoźnicy mają różne wytyczne także w tym zakresie i warto je stosować, ponieważ kurier może odmówić przyjęcia źle przygotowanej paczki. Odpowiednie zapakowanie drzwi samochodowych jest gwarancją, że dotrą one do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Poza tym w ten sposób chroni się inne przesyłki oraz samego kierowcę. Najlepiej drzwi kurierem wysyłać w odpowiednio dopasowanym kartonie. To ładunek, który jest duży, ciężki, ale bardzo podatny na uszkodzenia. Wszelkiego rodzaju wgniecenia czy otarcia nie będą jednak mile widziane na tej dość reprezentacyjnej części karoserii

Najlepiej drzwi samochodowe zapakować w folię bąbelkową i umieścić w kartonie składającym się z kilku warstw. Przestrzeń wewnątrz należy wypełnić styropianem lub papierowymi kulkami, aby zawartość się nie przemieszczała się w czasie przenoszenia lub przewożenia. To także zapewni całość stabilizację. Kurierzy doradzają również, by szczególnie uważnie zabezpieczyć narożniki oraz by w miarę możliwości opuścić szybę. Transport drzwi samochodowych jest przeprowadzany z należytą starannością, aby każda przesyłka dotarła do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Jeśli nadawca nie posiada kartonu, może nadać ładunek po zabezpieczeniu to tekturą, filcem, różnymi rodzajami folii oraz streczem. Im lepiej drzwi będą zapakowane, tym lepiej.

Wyślij drzwi samochodowe kurierem!