Zobacz najpopularniejsze porady

Jak wysłać felgi aluminiowe kurierem?

Części samochodowe można kupić w sklepie, kuszą również giełdy, aukcje internetowe, ogłoszenia oraz warsztaty. Nic więc dziwnego, że obrót różnego rodzaju nowymi i używanymi elementami jest coraz większy. To sprawia, że firmy oraz klienci indywidualni szukają sposobów na wysyłkę części samochodowych. Najlepszą opcją są kurierzy, choć nie wszyscy przewoźnicy dostarczają tego typu ładunki. Inni określają precyzyjne zasady przygotowania przesyłek do drogi. Niezmiennie doświadczeni przewodnicy dokładają starań, aby każdą paczkę dostarczyć do odbiorcy w stanie nienaruszonym.

Wielu klientów wysyła koła kurierem. To dość popularny ładunek i zarówno wówczas, gdy nadaje się jedną sztukę, jak i wtedy, gdy pakuje się cały komplet, należy dokładnie zapoznać się z wytycznymi przewoźnika. Te będą zależne od rozmiaru kół. Poza tym ze względu na formę i wagę ta przesyłka będzie wymagać przygotowania oraz przewożenia w odpowiednich warunkach. W zależności od sposobu zapakowania kół kurier traktuje przesyłkę jako standardową lub niesortowaną, co będzie wpływać na koszty oraz czas doręczenia. W tym pierwszym wypadku należy zapakować części samochodowe w karton o regularnym kształcie. Koła samochodowe owinięte folią streczową zostaną potraktowane jako przesyłka niestandardowa, ponieważ wymagają ręcznego sortowania. Niektórzy kurierzy zalecają również wysyłkę każdego koła osobno, ponieważ ta metoda gwarantuje bezpieczeństwo z felgami. Wysyłając komplet opon z felgami kurierem, w praktyce będziemy więc nadawać 4 osobne paczki. Szczególnej uwagi wymaga również to, jak zapakować koła. Warto zadbać o folię bąbelkową i streczową, którą owija się ładunek. Wnętrze kartonu należy także wypełnić w taki sposób, aby zawartość się nie przemieszczała. Szczególnej uwagi wymagają alufelgi, ponieważ są narażone na uszkodzenia.

Jak wysłać felgi kurierem?

Decydując się na to, by wysłać felgi samochodowe kurierem, należy pamiętać o tym, że będą one wymagać odpowiedniego przygotowania do drogi. Przede wszystkim te części samochodowe są dość podatne na uszkodzenia i zadrapania, a przecież muszą się świetnie prezentować. Przewoźnicy dokładają starań, aby transport felg odbywał się szybko oraz dokładają starań o bezpieczeństwo każdej przesyłki. Oczywiście za zapakowane będzie odpowiadać nadawca, a kurier może odmówić przyjęcia niewłaściwie przygotowanej paczki. Najlepiej zapakować maksymalnie dwie felgi do jednego kartonu. Każdą z nich należy zabezpieczyć kartonami oraz warstwami folii bąbelkowej i streczowej. Pusta przestrzeń powinna być w taki sposób wypełniona, by zawartość nie przesuwała się w kartonie. To gwarantuje, że całość dotrze do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Wysyłka felg kurierem może być bardzo prosta, o ile dołoży się starań, by przygotować paczkę zgodnie z zaleceniami przewoźników.

Wyślij koła z felgami kurierem!