Zobacz najpopularniejsze porady

Jak wysłać paczkę kurierem DHL?

Kurier DHL swoją pozycję na rynku zawdzięcza przede wszystkim ofercie skrojonej na miarę potrzeb współczesnych Polaków. Z usług korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i firmy – szczególnie te z sektora e-commerce. To właśnie sklepy internetowe i serwisy aukcyjne w pewien sposób wyznaczają trendy i sprawiają, że zakres oferty DHL oraz ceny stale się dostosowują do potrzeb. Na rozwój wpływają także korzystanie z najnowszej technologii oraz rozbudowa centrów logistycznych.

  1. Jak przygotować przesyłkę DHL?

  2. Jak zapakować paczkę DHL?

  3. Usługi DHL 

  4. Wysyłanie paczek DHL

Jak przygotować przesyłkę DHL?

Klienci indywidualni, mniejsze i większe firmy stale szukają sposobu, by wysyłać szybciej i taniej DHL. Niezwykle ważny jest również standard usług oraz możliwość dopasowania cicho swoich potrzeb – czyli pewnego rodzaju elastyczność oferty. Dlatego właśnie kurier DHL stale jest liderem na rynku i codziennie dostarcza odbiorcom tysiące kopert z dokumentami, paczek, jak i palet.

By wysłać paczkę DHL, najlepiej skorzystać z praktycznego i intuicyjnego formularza online. Dzięki temu nawet bez wychodzenia z domu jesteśmy w stanie zaplanować nadanie pojedynczej paczki, jak i większej ilości, co często się zdarza na przykład w sklepach internetowych. Poza tym internet daje okazję do tego, by szybko porównać oferty różnych brokerów, a tym samym pozwala znaleźć najlepszą w danym momencie propozycję. Dzięki temu można znaleźć atrakcyjną cenę wysyłki DHL oraz dopasować całą usługę do indywidualnych potrzeb. To ważne także wówczas, gdy nadaje się przesyłki niestandardowe. Online można zamówić kuriera, nie wychodząc z domu. Samo wypełnienie formularza jest intuicyjne i polega na wpisaniu podstawowych parametrów paczki DHL w odpowiednie miejsca.

Jak zapakować paczkę DHL?

Po paczkę DHL przyjedzie kurier, by dostarczyć ją wprost do odbiorcy. Warto pamiętać o tym, że ma on prawo nie odebrać od nas przesyłki, jeśli nie jest pakowana zgodnie z wytycznymi. Przede wszystkim wewnątrz nie mogą znaleźć się towary zabronione w transporcie. Listę znaleźć można na stronie internetowej DHL i wynika ona przede wszystkim z międzynarodowych i krajowych restrykcji. Poza tym to, w jaki sposób zapakujemy paczkę i zabezpieczymy ładunek, w dużym stopniu wpływa na to, czy nie zostanie ona zniszczona w czasie drogi. Przesyłkę DHL zapakować należy do kartonu dopasowanego do wielkości i wagi zawartości. Trzeba zadbać o regularny kształt oraz o dobry stan opakowania. Cała paczka musi się mieścić w zalecanych przez przewoźnika maksymalnych parametrach. DHL przyjmuje przesyłki o maksymalnej długości jednego boku 120 centymetrów. Poza standardem przewoźnik może dostarczyć także paczkę o długości do 2 metrów. Przy wyliczaniu kosztów wzięta zostanie pod uwagę suma wszystkich boków. DHL przesyłki delikatne i wymagające ręcznej obsługi dostarczy również z największą starannością. Warto takie kartony okleić specjalnymi naklejkami.

Formularz wyceny przesyłek kurierskich ZnajdzKuriera.pl

Usługi DHL

Najczęściej kurier DHL dostarcza standardowe paczki, koperty z dokumentami czy palety na zlecenie klientów indywidualnych oraz biznesowych z różnych branż. Poza tym w ofercie przewoźnika znaleźć można szereg opcji dodatkowych, które pozwalają dopasować usługę do potrzeb. Większość z nich będzie wpływać na cenę DHL. Z drugiej strony personalizują usłucha. W standardzie DHL ubezpiecza przesyłki do kwoty 1000 zł. Gdy jest potrzebna wyższa ochrona, można ją dokupić. W palecie opcji znaleźć można również niezwykle popularne pobranie, powiadomienia SMS i przeadresowanie paczki.

Wysyłanie paczek DHL

Ważnym argumentem przy wysyłaniu paczek DHL staje się cena oraz szybkość realizowanej usługi. Choć można zamówić kuriera na jego oficjalnej stronie, to praktyka pokazuje, że zdecydowanie taniej będzie to zrobić na stronie brokera. Specjalnie wynegocjowane stawki oraz dostęp do wszystkich usług sprawiają, że tego typu pośrednictwo cieszy się bardzo dużym zaufaniem. W efekcie można sporo zaoszczędzić, a w jednym miejscu ma się informacje o różnych przewoźnikach. Na stronie znajdzkuriera.pl natomiast szybko można zestawić ze sobą propozycje brokerów, a tym samym znaleźć najlepszą opcję dla siebie. Na początku należy określić, czy wysyła się paczkę, kopertę z dokumentami czy też paletę oraz wybrać przesyłkę krajową lub międzynarodową. W odpowiednie miejsca wpisuje się następnie wymiary oraz wagę przesyłki DHL oraz wybiera się opcje dodatkowe. Należy również zaznaczyć, czy paczka jest standardowa oraz określić czas doręczenia. Na tej podstawie zostanie przygotowana wycena i po kliknięciu w ikonkę „Porównaj” znajdziemy zestawienie najpopularniejszych brokerów wraz z cenami. W ten sposób możemy dokonać selekcji, kto paczkę przewiezie najtaniej zgodnie z naszymi wymaganiami. Aby wysłać przesyłkę, należy przejść na stronę brokera, tam wybrać kuriera DHL, opłacić usługę, wydrukować list przewozowy oraz czekać na przyjazd kierowcy. Na etykiecie zostanie również umieszczony numer zlecenia, który jest niezbędny przede wszystkim w monitorowaniu drogi paczki DHL, a także w przypadku załatwiania różnego rodzaju spraw z przewoźnikiem.

Popularny kurier DHL cieszysz się dużym zaufaniem klientów, którzy wysyłają okazjonalnie, jak i tych, którzy robią to regularnie chociażby ze względu na prowadzoną działalność. Terminowe doręczenia oraz niskie ceny to najważniejsze zalety tego przewoźnika. Poza tym warto pamiętać o tym, że dokłada on starań, aby każda paczka była dostarczona w idealnym stanie.

 

Sprawdź ofertę kuriera DHL na naszej stronie