Zobacz najpopularniejsze porady

Jak wysłać paczkę kurierem UPS?

Z oferty kuriera UPS korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Charakterystyczna kolorystyka i logotyp amerykańskiego przewoźnika stały się także w Polsce synonimem doskonałej jakości usług. W efekcie zarówno wtedy, gdy prowadzimy sklep internetowy, jak i wówczas, gdy chcemy wysłać znajomemu paczkę z prezentem oferta UPS wydaje się tą szytą na miarę. Dzięki atrakcyjnym cenom, opcjom dodatkowym oraz terminowym doręczeniom przewoźnik stale pozostaje liderem na rynku. Warto wiedzieć, że bez problemu można wysyłać taniej.

  1. Jak zapakować paczkę UPS?

  2. Jak przygotować przesyłkę UPS?

  3. Usługi UPS

  4. Jak nadać tanią przesyłkę UPS?

  5. Wysyłka z UPS

Jak zapakować paczkę UPS?

Kurier UPS dokłada starań, by przesyłki docierały do odbiorców w stanie nienaruszonym. Odpowiedzialność za odpowiednie zapakowanie paczki spoczywa jednak na nadawcy i warto pamiętać o tym, że kierowca ma prawo nie przyjąć zlecenia. Trzeba przygotować odpowiedniej wielkości karton, który jest w dobrym stanie, dokładnie zabezpieczyć ładunek oraz wypełnić wszystkie puste przestrzenie w taki sposób, by zawartość się nie przesuwała. Paczki DHL z delikatnym ładunkiem lub te, które trzeba przewozić w określonej pozycji, warto okleić specjalnymi naklejkami, które są jednoznaczną informacją dla kierowcy. Dokłada on starań, by szybko przewieźć paczkę, kopertę z dokumentami lub paletę nie tylko na terenie Polski, ale również Europy i całego świata.

Jak przygotować przesyłkę UPS?

Najprościej jest nadać przesyłkę UPS online. Funkcjonalne formularze ułatwiają to zadanie nawet laikom. Coraz więcej osób korzysta z usług brokerów. Przede wszystkim pozwalają one znaleźć najtańszą usługę UPS, w szybki sposób zestawiają propozycję różnych przewoźników, a tym samym dokonują wstępnej selekcji. W jednym miejscu można znaleźć najlepsze opcje w zależności od tego, czy priorytetem jest cena, przywiązanie do marki czy też konkretne opcje dodatkowe UPS. W formularzu wpisuje się podstawowe dane oraz wybiera się parametry. Na tej podstawie przygotowywana jest wycena UPS oraz określany jest prognozowany czas doręczenia. W efekcie łatwo można dopasować usługę do swoich potrzeb, a także zamówić kuriera UPS. Wystarczy opłacić usługę, wydrukować list przewozowy oraz czekać na przyjazd kierowcy. Otrzymany numer zlecenia będzie niezbędny również do tego, by śledzić przesyłkę UPS w specjalnym module. Jest to opcja bezpłatna, która pozwala monitorować drogę paczki oraz zawiera informację, że odbiorca już ją odebrał.

Usługi UPS

Kurier UPS jasno określa wytyczne dotyczące pakowania przesyłek. Nie mogą się w nich również znaleźć towary zabronione w transporcie. Lista wynika zarówno z ograniczeń przewoźnika oraz międzynarodowych przepisów. Poza tym należy dopasować opakowanie do znanej zawartości przesyłki UPS. Kurier dostarcza paczki o wadze do 70 kg, za granicę można nadać natomiast przesyłkę do 30 kilogramów. Poza tym przewoźnik oferuje również szereg opcji dodatkowych takich jak na przykład pobranie, ubezpieczenie, przeadresowanie, czy powiadomienia SMS. Wpływają one oczywiście na wycenę UPS, ale również znacznie ułatwiają zarządzanie wysyłkami. Poza tym na zlecenie klientów indywidualnych i firm kurier codziennie dostarcza koperty, standardowe paczki i palety raz te, które wykraczają poza wytyczne do odbiorców na całym świecie. W opcji UPS Express Saver przesyłki są dostarczane do odbiorcy następnego dnia roboczego na terenie całego kraju.

Formularz wyceny przesyłek kurierskich ZnajdzKuriera.pl

Jak nadać tanią przesyłkę UPS?

Dzięki stronie znajdzkuriera.pl szybko można porównać oferty różnych brokerów. Tym samym bez problemu znajdziemy ofertę, która w danym momencie jest dla nas interesująca, a w efekcie oszczędza się nie tylko czas, ale również i pieniądze. Wystarczy w formularzu wybrać rodzaj przesyłki – koperta, paczka czy paleta oraz zaznaczyć, czy wysyła się przesyłkę krajową czy międzynarodową. Następnie trzeba wpisać dane adresowe i podstawowe parametry paczki takie jak waga i wymiary. Trzeba również zaznaczyć, czy przesyłka jest standardowa oraz określić przewidywany czas doręczenia. W tym miejscu można również zaznaczyć opcje dodatkowe. Tak spersonalizowane zlecenie jest podstawą do tego, aby stworzyć zestawienie ofert różnych brokerów. Po kliknięcie w przycisk „Porównaj” otrzymamy listę pośredników z proponowanymi cenami. Przy interesującej nas propozycji wystarczy kliknąć „zamów kuriera” i reszty formalności dokonać już na stronie brokera. W ten sposób wysyłka paczki UPS może być zdecydowanie tańsza.

Wysyłka z UPS

Kurier UPS to jeden z najpopularniejszych przewoźników. Jest wybierany zarówno przez tych, którzy nadają okazjonalnie, jak i tych, którzy na tego typu usługach budują pozycję swojej firmy. Przesyłki z UPS są najlepszą renomą. Sprawną obsługę zlecenia można obserwować w specjalnym module. Poza tym przewoźnik stale się rozwija, rozbudowuje centra logistyczne i inwestuje w najnowsze technologie.

 

Sprawdź ofertę kuriera UPS na naszej stronie