Zobacz najpopularniejsze porady

Jak wysłać przesyłkę kurierem FedEx?

Kurier FedEx jest jednym z najpopularniejszych przewoźników na polskim rynku. Przede wszystkim zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi wybierają te usługi ze względu na atrakcyjne ceny, szybkie doręczenia oraz szereg opcji, które pozwalają spersonalizować wysyłkę. To również jeden z najczęściej wybieranych przewoźników przez sektor e-commerce. Sama wysyłka paczek FedEx jest prosta i stanowi bardzo silną konkurencję dla tradycyjnych ofert. 

  1. Jak zapakować paczkę FedEx?

  2. Jak nadać paczkę FedEx online?

  3. Wysyłka paczek FedEx

  4. Opcje dodatkowe FedEx

Jak zapakować paczkę FedEx?

Przede wszystkim paczki FedEx nadają sklepy internetowe oraz sprzedający na różnego rodzaju aukcjach internetowych. Poza tym oczywiście bez problemu można nadać prywatną lub biznesową kopertę z dokumentami, paczkę czy paletę. FedEx ceny ma atrakcyjne, a czas doręczeń jest krótki. Kurierzy dokładają również starań, by dobrze zapakowane paczki docierały do odbiorców w kraju i za granicą bez uszczerbku. Warto pamiętać o tym, że w paczce FedEx nie mogą się znaleźć towary zabronione w transporcie, które są wyszczególnione zarówno w międzynarodowych i krajowych przepisach, jak i w restrykcjach samego przewoźnika. Poza tym przesyłka musi być zapakowana w karton o regularnej wielkości dopasowany do wagi i wymiarów ładunku. Całość trzeba odpowiednio zabezpieczyć, a puste przestrzenie wypełnić, by zawartość się nie przesuwała. Jeśli wysyłasz towary delikatne lub takie, które wymagają na przykład odpowiedniego ustawienia podczas transportu, oznacza karton specjalnymi naklejkami. Są one informacją dla kuriera FedEx.

Jak nadać paczkę FedEx online?

Najprościej wysłać paczkę FedEx przez internet. W dedykowane miejsca w formularzu online wpisuje się podstawowe parametry. Na tej podstawie otrzymujemy wycenę FedEx. To również doskonałe miejsce, by wybrać różnego rodzaju opcje dodatkowe, które pozwalają spersonalizować usługę. Na stronie znajdzkuriera.pl natomiast można porównać oferty różnych brokerów. Tym samym w jednym miejscu mamy dostęp do szeregu różnych propozycji wraz z cenami oraz prognozowanym czasem doręczenia paczki. Sam rynek brokerski swoją popularność zawdzięczają niezwykle atrakcyjnym opłatom, które wynikają ze specjalnie wynegocjowanych warunków. W tym aspekcie korzystanie z usług pośrednika się po prostu opłaca.

Formularz wyceny przesyłek kurierskich ZnajdzKuriera.pl

Aby wysłać paczkę FedEx, wystarczy wejść na stronę internetową znajdzkuriera.pl. Na początku trzeba wybrać, czy nadajemy paczkę, kopertę czy paletę oraz oznaczyć przesyłkę krajową lub międzynarodową. W dedykowane miejsca formularza wpisuje się wagę, wymiary paczki, podaje się dane adresowe. To również przestrzeń na to, by oznaczyć, czy paczka jest standardowa oraz czy mamy oczekiwania odnośnie terminu dostawy, a także by wybrać opcje dodatkowe z całej palety możliwości. Po wprowadzeniu wszystkich danych wystarczy kliknąć przycisk „Porównaj” i zostaniemy przeniesieni do zestawienia najpopularniejszych brokerów. Tam poza cenami mamy tam również informację o kurierach, którzy są w stanie wykonać daną usługę. Wystarczy przy wybranym brokerze kliknąć „Zamów kuriera”, by reszty formalności dopełnić już na jego stronie. Tam można wybrać na przykład kuriera FedEx, opłacić usługę, wydrukować list przewozowy i czekać na przyjazd kierowcy, który odbierze paczkę i zawiezie prosto do odbiorcy. Całą tę trasę można śledzić w dedykowanym panelu na stronie internetowej.

Wysyłka paczek FedEx

Zestawienie różnych ofert brokerów pozwala dopasować usługę do swoich potrzeb. Daje również możliwość, by w krótkim czasie porównać ze sobą oferty, a tym samym wybrać tę najatrakcyjniejszą. W efekcie wysyłka FedEx oszczędza i czas, i pieniądze. Warto oczywiście zadbać o to, by zapakować przesyłkę zgodnie z zaleceniami przewoźnika tak, by mieściła się w standardowych parametrach. Wówczas usługa będzie tańsza, a paczka znajdzie się szybko u odbiorcy. FedEx przewozi paczki o maksymalnej wadze do 70 kilogramów.

Opcje dodatkowe FedEx

Z usług kuriera FedEx korzystają klienci indywidualni i biznesowi. Cenią różnego rodzaju opcje dodatkowe, które pozwalają dopasować usługę do potrzeb nadawcy i odbiorcy. Takie rozwiązania są doskonałe dla sklepów internetowych, nadawców prywatnych i firmowych. Bez problemu FedEx przesyłki niestandardowe również dostarcza zgodnie ze zleceniem. Trzeba pamiętać o tym, że taka paczka jest droższa, a czas realizacji usługi dłuższy, bo najczęściej wymaga ona ręcznej obsługi i sortowania. Spośród opcji dodatkowych najpopularniejsze jest śledzenie przesyłek FedEx. Pozwala ono monitorować trasę paczki i informuje o tym, że nadawca odebrał przesyłkę. Poza tym przewoźnik daje również możliwość przeadresowania przesyłki czy też uruchomienia powiadomień SMS. Obligatoryjnie FedEx ubezpiecza przesyłki do wartości 5000 zł, a za dodatkową ochronę (nawet do 19 999,00 zł) trzeba dopłacić. Przewoźnik pobiera również opłaty za pobranie przyjazd samochodu z windą oraz nadanie przesyłki dłużycowej. FedEx dostarcza paczki w terminie od 1 do 3 dni roboczych, dokładając starań, by dotarły one w stanie nienaruszonym. W ofercie znaleźć można również wysyłkę opon FedEx. Oczywiście muszą być one zapakowane zgodnie z wytycznymi. FedEx opony przyjmuje do rozmiaru 17 cali przygotowane pojedynczo lub parami.

 

Sprawdź ofertę kuriera FedEx na naszej stronie