Zobacz najpopularniejsze porady

Jak wysłać zderzak samochodowy kurierem?

Rynek części samochodowych rozwija się bardzo dynamicznie. Korzystają zarówno firmy, jak i branżowe sklepy, warsztaty oraz oczywiście klienci indywidualni. Nie da się również nie zauważyć, że dostępne są używane elementy na aukcjach internetowych, a ogłoszenia są pełne atrakcyjnych ofert. Najważniejszym aspektem staje się oczywiście wysyłka części samochodowych. Może być ona problematyczna, ponieważ niektóre firmy wprowadzają dość duże ograniczenia, inne w ogóle nie dostarczają tego typu przesyłek i często elementy karoserii czy też wyposażenia pojawiają się na liście towarów zakazanych. Da się jednak znaleźć przewoźników, którzy przewożą ładunki wymagające specjalnej obsługi na każdym etapie transportu. Zazwyczaj są one traktowane jako przesyłki niestandardowe i ponadgabarytowe. Kurierzy oczywiście wymagają tego, by zapakować części samochodowe zgodnie z wytycznymi. Natomiast oni dołożą starań, by każda paczka została dostarczona do odbiorcy w stanie nienaruszonym.

By wysłać zderzak kurierem, trzeba pamiętać o tym, że ta część wymaga odpowiedniego zapakowania. Problematyczna jest zarówno wielkość elementu, jego kształt oraz podatność na uszkodzenia lub otarcia. Świetnie sprawdzi się tektura, strecz lub folia. Chodzi o to, by usztywnić całą konstrukcję oraz zabezpieczyć szczególnie w newralgicznych miejscach takich jak na przykład narożniki. Zderzak kurierem nadaje się jako przesyłkę niestandardową. Dzięki temu na każdym etapie transportu jest ona odpowiednio chroniona przed możliwymi uszkodzeniami.

Najlepiej jest owinąć zderzak samochodowy grubą warstwą folii bąbelkowej i zapakować w dostosowywany i wytrzymały karton. Wolną przestrzeń trzeba wypełnić styropianem lub kulkami z papieru, by ładunek się nie przemieszczał w czasie przenoszenia lub przewożenia oraz nie był narażony na zgniecenia. W przypadku, gdy nadawca nie dysponuje odpowiedniej wielkości kartom może wysłać zderzak po zawinięciu w samą folię. W tym wypadku szczególnej uwagi będą wymagać wrażliwe na uszkodzenia narożniki. Jest to o tyle istotne, że sama część samochodowa jest dość reprezentacyjna i musi się świetnie prezentować. Wszelkie otarcia czy wgniecenia sprawią, że nie będzie się nadawać do montażu. Specjaliści zalecają, by do pakowania zderzaka dla kuriera zastosować co najmniej dwa rodzaje zabezpieczenia. Może to być karton lub tektura falista oraz folia bąbelkowa. Na samym końcu warto całość owinąć folią strecz.

Wyślij zderzak samochodowy kurierem z PogotowiemPaczkowym!