Zobacz najpopularniejsze porady

Jak wysyłać tanio paczki o dużych gabarytach?

Różnice w cenach wysyłki małych i dużych paczek mogą być znaczące. Cena zależy od wielu czynników m.in. wagi, rozmiarów oraz odległości. Bywa nawet tak, że wysłanie dużej paczki lub palety staje się średnio opłacalne, gdyż koszt takiej usługi osiąga zawrotny poziom. Znamy jednak na to sposób i wiemy jak wysyłać tanio paczki wielkogabarytowe oraz tanie palety.

Najważniejszą rzeczą jest poszukanie firmy, która zaproponuje najkorzystniejsze warunki. Chociaż wydawać by się mogło, że kurierzy mają zbliżone ceny, nie jest to prawdą. Koszt takiej samej przesyłki w zależności od firmy może różnić się nawet o kilkanaście, czy kilkadziesiąt złotych. W skali roku daje to bardzo poważne sumy rzędu kilkuset lub nawet kilku tysięcy złotych, jeśli dużo wysyłasz.

Podczas wyboru kuriera zwróć uwagę na to, co mocniej wpływa na cenę paczki – jej waga czy rozmiar. Nie zawsze duży gabaryt musi równać się dużej wadze, dlatego, jeśli przesyłka jest lekka, ale duża rozmiarowo sprawdź, co bardziej przełoży się na cenę. W jaki sposób? Możesz to zrobić za pomocą formularza interaktywnego na stronie przewoźnika. Dużą przesyłkę może uda się nieco zmniejszyć i obniżyć cenę o kilka złotych!

Jeśli chcesz jeszcze lepszych warunków, sprawdź, czy dana firma nie udostępnia jakichś kodów rabatowych, zniżek lub czasowych promocji, a te nie zawsze są od razu widoczne na firmowej stronie. Czasem trzeba trochę poszukać na portalach z kodami zniżkowymi. To jednak się opłaca, bo możesz zaoszczędzić od kilku do kilkunastu procent ceny.

Warto także porównać oferty różnych kurierów i wybrać tę, która oferuje najtańsze paczki o dużych gabarytach. Do tego celu polecamy porównywarkę Znajdź Kuriera, gdzie w łatwy i szybki sposób odfiltrujesz najkorzystniejsze propozycje i znajdziesz firmę idealną – taką, dzięki której będziesz mógł wysyłać naprawdę tanie paczki.

 

znajdź najtańszego kuriera dzięki porównywarce cen przesyłek kurierskich