Zobacz najpopularniejsze porady

Jak zamówić kuriera do domu i co warto wiedzieć?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że kurier nie tylko dostarcza paczki pod wskazany adres, ale może również je odbierać bezpośrednio z domu lub innego miejsca. Nie trzeba zatem fatygować się z nadaniem do pobliskiego punktu nadawczego. W tym artykule wyjaśniamy w kilku krokach jak zamówić kuriera do domu. Szybko i skutecznie.

 

Zanim zamówisz kuriera odpowiednio się przygotuj

Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu przesyłki, by kurier mógł od razu ją od Ciebie odebrać. Przede wszystkim zawartość powinna być należycie zabezpieczona, zwłaszcza jeśli nadajesz delikatne przedmioty. Nic nie może w środku leżeć luzem, gdyż istnieje ryzyko uszkodzenia towaru, a sama przesyłka powinna być zabezpieczona przed przypadkowym otwarciem. Ponadto, jeśli w środku znajdują się przymioty delikatne oznacz ją opisem „uwaga szkło” lub „góra/dół”. Natomiast nie pisz danych adresowych odbiorcy, te powinny znaleźć się na liście przewozowym, który nakleja się na powierzchni paczki, a kopię listu zachowujesz jako potwierdzenie nadania.

 

Jak zamówić kuriera do domu?

Najprościej będzie skorzystać ze specjalnego formularza na stronie firmy kurierskiej lub brokera. Cała procedura nie zabiera więcej niż 5 minut. Potrzebujesz danych adresowych odbiorcy i opcjonalnie jego numeru telefonu, a także dostęp do drukarki oraz oczywiście pieniądze na koncie bankowym (chyba że zaznaczysz opcję płatności przy odbiorze).

 

W formularzu na stronie musisz wypełnić wszystkie rubryki. W miejscu odbiorcy: imię i nazwisko/nazwę firmy, dokładny adres i numer telefonu. W miejscu nadawcy swoje imię i nazwisko, adres i termin, w którym chcesz, by kurier odebrał przesyłkę. Ponadto należy podać wymiary i wagę paczki lub dodatkowe informacje, jeśli paczka jest niestandardowa. Czy wiesz już jak zamówić kuriera do domu?

 

Możesz także wybrać dodatkowe usługi takie jak: ubezpieczenie przesyłki, PDI – czyli informacja o doręczeniu, a także usługę ekspres, gdy zależy Ci na szybszej realizacji. Po wypełnieniu formularza, automatycznie zostanie wyliczona kwota, jaką należy uiścić, a po wykonaniu przelewu bankowego Twoje zamówienie zostanie przekazane do realizacji. W wyznaczonym dniu kurier zjawi się pod wskazanym adresem w celu odebrania przesyłki. Nie zapomnij o wydrukowaniu listu przewozowego!

 

Kurier czy broker?

Gdy już wiesz jak zamówić kuriera do domu, pozostaje jeszcze jedna kwestia do rozważenia: skorzystać bezpośrednio z usługi konkretnej firmy przewozowej, czy zdecydować się na wybór brokera kurierskiego? W drugim przypadku masz o wiele szersze możliwości. Sam proces zamawiania kuriera do domu nie różni się niczym, Ty natomiast masz możliwość wyboru spośród różnych ofert, zgromadzonych na stronie takiego brokera. Pośrednik zajmie się także wszystkimi pozostałymi czynnościami – zleceniem wysyłki, nadzorem nad sprawną realizacją, a w przypadku problemów np. zaginięciem lub zniszczeniem zawartości, będzie w Twoim imieniu egzekwował odpowiednią rekompensatę. Warto więc zdecydować się na takie rozwiązanie, zwłaszcza gdy zależy Ci na bezproblemowej realizacji usługi. Jeśli poszukujesz sprawdzonego brokera kurierskiego zapoznaj się ze stroną Ebox24.pl. 

 

Poradnik ten czytasz dzięki:

Ebox24.pl

Sprawdź ofertę Ebox24.pl

 

Skorzystaj z naszego serwisu: Zamów tanio kuriera do domu!