Zobacz najpopularniejsze porady

Najtańsze palety za pośrednictwem firm kurierskich

Przesyłanie palet za pomocą firm kurierskich jest popularną i opłacalną formą dostarczania przesyłek wielkogabarytowych, zwłaszcza jeśli planujesz wysyłkę niewielkiej ich ilości. W takim wypadku, aby przesłać najtańsze palety, nie opłaca się wynajmowanie osobnego wykonawcy. Lepiej skorzystać ze specjalnych usług firm kurierskich.

 

Najtańsze palety kurierem? Tak, to możliwe!

Obecnie coraz więcej kurierów świadczy tego rodzaju usługi, zdając sobie sprawę, że jest to opłacalny i korzystny dla obu stron układ. Istnieją nawet firmy kurierskie specjalizujące się w tych usługach i to z ich oferty najlepiej skorzystać. Z reguły oferują tanie palety zarówno jeśli chodzi o transport krajowy, jak i międzynarodowy.

 

Czym różni się standardowa przesyłka od wysyłki palet kurierem?

Zwykłe paczki o wadze od kilku do kilkunastu kilogramów wysyłane są najczęściej przez sklepy internetowe bądź przesyłane pomiędzy osobami prywatnymi. Natomiast wysyłka dużej ilości towarów drobnicowych lub wielkogabarytowych odbywa się właśnie na paletach, które nie mogą być transportowane przez pojazdy o standardowych wymiarach. Wymagane są do tego samochody z dużą ilością miejsca w bagażniku np. wany lub ciężarówki. Stąd też istnieją firmy specjalizujące się w przesyłkach palet i posiadają we flocie pojazdy odpowiednie do tego typu transportów. Firmy te mogą zaoferować bardzo korzystne warunki, niekiedy nawet lepsze niż wyspecjalizowane przedsiębiorstwa spedycyjne, które wykonują raczej hurtowe przejazdy.  Kurierzy mogą zaoferować najtańsze palety pod warunkiem, że ich ilość nie przekracza możliwości floty.

 

Jak znaleźć kuriera?

Zlecając wysyłkę jednej lub kilku dużych paczek zdecydowanie warto skorzystać z kuriera, który zaoferuje korzystne warunki i szybki czas realizacji. A jeśli chcesz poznać ceny takich usług i porównać oferty kilku firm, które oferują najtańsze palety, skorzystaj z darmowej wyszukiwarki kurierów, dzięki której znajdziesz ofertą najodpowiedniejszą do Twoich potrzeb.

znajdź najtańszego kuriera dzięki porównywarce cen przesyłek kurierskich