Zobacz najpopularniejsze porady

Najtańszy kurier zagraniczny czy warto i gdzie takiego znaleźć?

Poszukując kuriera często, kierujemy się opiniami o danej firmie oraz oczywiście ceną. Jeśli opinie są pozytywne, to wiele osób jest w stanie zapłacić nawet większą kwotę za dobrze wykonaną usługę. Z drugiej strony, jeśli cena jest niska, to często nie patrzymy na renomę firmy. Najlepsze wyjście oczywiście zawsze znajduje się pośrodku, a najtańszy kurier zagraniczny nie zawsze oznacza najlepszy. 


Cena vs jakość usługi

Na co mocniej zwracać uwagę – na cenę czy na jakość usługi i opinie krążące o firmie? Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od wykonawcy. W przypadku kurierów bywa z tym różnie – przesyłki potrafią nie dotrzeć do odbiorcy na czas lub nie dotrzeć w ogóle, czasami ulegają zniszczeniu podczas transportu. Niestety takie wpadki się zdarzają nawet największym, niezależnie od tego, czy to jest najtańszy kurier zagraniczny, czy renomowany gigant.  Dlatego sprawdzenie opinii o danym przewoźniku powinno być punktem obowiązkowym przed podjęciem decyzji o jego wyborze. Najbardziej miarodajne są opinie zebrane od znajomych, którzy korzystali z usług danego wykonawcy. Możesz także zasięgnąć informacji z internetu, ale tam trzeba uważać, gdyż nie wszystkie opinie są rzetelne. Jednak jeśli jest przeważająca ilość pozytywnych lub negatywnych komentarzy, możesz sobie wyrobić orientacyjny pogląd. Z pewnością nie warto korzystać z usług kurierów mających negatywną reputację tylko dlatego, że oferuje najniższą cenę. Na szczęście takie przypadki zdarzają się rzadko.

A co z ceną? Obecnie na rynku istnieje bardzo duża konkurencja i firmy walczą o każdego klienta, zachęcając go niskimi cenami, różnego rodzaju promocjami, a także jakością usług. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nawet najtańszy kurier zagraniczny będzie prezentował wysoki poziom. Wszystkim przecież zależy na pozyskaniu klientów.

Gdzie znaleźć kuriera?

Poszukiwania warto zacząć w porównywarce, takich jak ZnajdźKuriera.pl – to rozbudowane narzędzie do łatwego wyszukiwania i porównywania ofert wszystkich kurierów, działających w Polsce i świadczących usługi przewozu krajowego i międzynarodowego. Tam również sprawdzisz ranking firm i dowiesz się, kogo najbardziej doceniają inni użytkownicy. 

 

Skorzystaj z naszej porównywarki, znajdź najlepszą ofertę i wyślij paczkę kurierem za granicę