Zobacz najpopularniejsze porady

Paczka kurierska za pobraniem

Statystyki pokazują stały wzrost przesyłek kurierskich. Ten trend niewątpliwie jest związany z rozwojem rynku e-commerce i coraz większym zaufaniem klientów do zakupów w internecie. Zarówno sklepy, jak i aukcje kuszą atrakcyjnymi ofertami, a szybkie dostawy, wygodne opcje płatności oraz gwarancja rzetelnej usługi sprawiają, że z przesyłek kurierskich korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i mniejsze lub większe firmy. Jedną z chętniej wybieranych opcji dodatkowych jest wysyłka za pobraniem. To wygodne rozwiązanie, które zabezpiecza interesy zarówno nadawcy, jak i odbiorcy.

 

Jak nadać przesyłkę za pobraniem?

Wysyłka za pobraniem jest jedną z opcji, jaką wybieramy w momencie zamawiania kuriera lub też w trakcie robienia zakupów w sklepie internetowym. Polega ona na tym, że odbiorca płaci za przesyłkę dopiero w momencie jej doręczenia przez kuriera. Dzięki temu ma pewność, że zamówiony towar do niego dotarł, a opakowanie nie jest uszkodzone. Poza tym ta opcja przyspiesza samą wysyłkę towaru, ponieważ sprzedawca nie musi czekać na zaksięgowanie wpłaty. Warto podkreślić, że zapłacenie za paczkę dopiero przy jej odbieraniu nie oznacza, że możemy sprawdzić jej zawartość przed zakończeniem wszystkich formalności.

 

Bezpieczne wysyłki pobraniowe

Wiele osób podkreśla, że wybierają opcję paczki pobraniowej ze względu na fakt, że zapewnia im większe poczucie bezpieczeństwa. Z założenia może ona zabezpieczyć kupującego przed nieuczciwym sprzedającym, a z drugiej bywa po prostu wygodna. Sprawdza się szczególnie wtedy, gdy nie możemy zrealizować przelewu przy okazji robienia zakupów. Natomiast nadawca otrzyma zwrot należności na wskazane w liście przewozowym konto bankowe w przeciągu kilku dni roboczych. Firmy kurierskie dokładają starań, by zwroty były realizowane w jak najkrótszym czasie i nie wpływały na płynność finansową przedsiębiorstw.

Przy nadawaniu przesyłki za pobraniem adresat wpisuje w odpowiednie miejsce formularza określoną kwotę, jaką kurier ma pobrać od odbiorcy. Przewoźnik inkasuje należność i tego samego dnia przekazuje pieniądze firmie, która przelewa je na konto nadawcy. Cała procedura przebiega sprawnie i jest chętnie wybierana przez obie strony transakcji. Należy jednak zwrócić uwagę, że wysyłka za pobraniem jest usługą dodatkową oferowaną przez firmy kurierskie i są do niej doliczane opłaty. Są one ustalane przez przewoźników indywidualnie tak samo jak maksymalna wysokość pobrania. Poza tym paczki są ubezpieczone do wysokości pobrania.

 

Zwrot pobrań od brokera na czas