Zobacz najpopularniejsze porady

Pakowanie i wysyłanie paczki kurierem – co musisz wiedzieć?

Wysyłka paczek kurierem jest szybszą i korzystniejszą alternatywą dla tradycyjnej poczty. Aby przesyłka dotarła do odbiorcy w nienaruszonym stanie, warto przestrzegać kilku zasad, gwarantujących, że nic się jej po drodze nie stanie. Dowiedz się, co musisz wiedzieć o pakowaniu i wysyłaniu paczek kurierem.

Zabezpieczenie przesyłki

Wiele osób narzekających, że paczka została uszkodzona podczas transportu, nie przykłada wagi do odpowiedniego zabezpieczenia jej zawartości. To błąd, ponieważ podczas przewozu mogą stać się różne rzeczy i przewoźnik nie gwarantuje, że delikatne przedmioty np. szkło nie ulegną przypadkowemu uszkodzeniu. Dlatego przygotowując paczkę dla kuriera, zadbaj o to, by środek był wyłożony jakimś wypełniaczem, który będzie amortyzował wszystkie wstrząsy. Ma to szczególne znaczenie w przypadku delikatnych produktów. Możesz też opisać ją tak, aby kurier wiedział, że w środku znajduje się coś delikatnego.

Szukamy najlepszego kuriera

Jeśli zastanawiasz się jaką firmę kurierską wybrać, najlepiej sprawdź informacje, na stronie brokera kurierskiego lub porównywarce Znajdź Kuriera. Znajdziesz tam zestawienie wszystkich brokerów i kurierów, a także skonfrontujesz ceny różnych firm i przeczytasz opinie. Taki broker to wielkie udogodnienie dla osób, które często wysyłają paczki i szukają najkorzystniejszych rozwiązań. Możesz tam sprawdzić ceny za poszczególne usługi, a także bezpośrednio zamówić kuriera, bez konieczności osobnej wizyty w punkcie obsługi klienta. 

Wysyłka

Gdy już zdecydujesz się na usługę konkretnej firmy, wypełnij list przewozowy lub formularz dostępny na stronie i w spokoju poczekaj na wizytę pracownika, który odbierze od Ciebie paczkę w ustalonym miejscu i terminie.

 

znajdź najtańszego kuriera dzięki porównywarce cen przesyłek kurierskich