Zobacz najpopularniejsze porady

Popularna spedycja kolejowa

Popularna spedycja kolejowa

Spedycja kolejowa staje się coraz większą konkurencją dla przewozów morskich i drogowych. Poprawiająca się infrastruktura oraz nowoczesne technologie sprawiają, że wykorzystuje się pociągi do przewożenia rozmaitych ładunków. Jest to szczególnie popularna metoda na dalekich trasach. Dlatego właśnie obecnie największą popularnością cieszy się transport kolejowy do Chin, a tory łączą stary kontynent z Państwem Środka.

Dlaczego warto wybrać spedycję kolejową?

Jedną z popularniejszych metod transportu ładunków jest spedycja kolejowa. Wymaga ona terminali do załadunku i rozładunku oraz koordynacji z innymi środkami. I dlatego właśnie warto korzystać z usług profesjonalistów, którzy zadbają o to, by towary zostały dostarczone na miejsce szybko i bez problemów. Z zasady coraz częściej mówi się więc o transporcie multimodalnym, który łączy co najmniej dwa różne środki transportu przy zastosowaniu tej samej jednostki przeładunkowej. Tym samym ładunki są dostarczane w każde miejsce niezależnie od odległości od terminala kolejowego. Z tych opcji korzystają różne branże, a opcje ekspresowe są wybierane przez klientów, którym szczególnie zależy na czasie. Niewątpliwie otwarcie Nowego Szlaku Jedwabnego spowodowało, że transport kolejowy z Chin stał się jeszcze bardziej popularny. Usługi multimodalne są najbardziej korzystnym rozwiązaniem, a za wszystkie jego etapy odpowiada operator, co sprawia, że klient nie musi się przejmować szeregiem formalności. Firmy spedycyjne udostępniają również systemy śledzenia przesyłek, oferują ubezpieczenia czy usługi magazynowania.

Transport kolejowy to świetna alternatywa dla transportu lotniczego. Jest zdecydowanie tańszy, pozwala przewozić jednorazowo większą ilość ładunków – także tych wielkogabarytowych. Na pociągach transportowane są kontenery lub platformy. Na nich umieszcza się duże towary. Poza tym spedytorzy mogą korzystać także ze specjalistycznych wagonów do masowych przewozów węgla, drewna czy metali (węglarki). Popularne są cysterny do płynów, a także specjalne chłodnie służące do transportu świeżej żywności i artykułów szybko psujących się. Najczęściej w transporcie multimodalnym wykorzystuje się kontenery, ponieważ są one łatwiejsze przy przeładunkach na inny środek transportu. Kolej jest bezpieczniejsza niż transport drogowy. Poza tym gwarantuje punktualność oraz jest ekologiczna. Jest także atrakcyjna cenowo.

Bezpieczny transport kolejowy do Chin

Najpopularniejszy jest transport kolejowy z Chin. Zwiększa się ilość towarów, które importuje się z Państwa Środka. Tym samym to pociągi stały się najlepszą alternatywą dla spedycji morskiej. Są zdecydowanie szybsze od statków oraz tańsze niż samoloty. Obecnie transport kolejowy do Chin bazuje na Nowym Szlaku Jedwabnym, który znacznie ułatwił ruch pociągów, a nowoczesne terminale są dostosowane do szybkich i bezpiecznych przeładunków. Z Polski ładunki są rozsyłane na całej Europy. Warto także zwrócić uwagę, że transport kolejowy z Chin odbywa się oczywiście w dwóch kierunkach i obecna trasa łączy wiele różnych krajów takich jak na przykład Korea Północna, Tajlandia, Kazachstan, Tadżykistan, Pakistan, Słowacja, Austria, Czechy, Estonia, Łotwa, Litwa. W Chinach działają terminale: Changsha, Changchun, Chengdu, Chongqing, Dongguan, Hangzhou, Harbin, Hefei, Jinan, Kanton, Nankin, Nantong, Ningbo, Pekin, Qingdao, Szanghaj, Shenzhen, Suzhou, Shenyang, Taiyuan, Tianjin, Wuhan, Xi’an, Xiamen, Yiwu, Wuhan i Zhengzhou. Pociągi trasę między Państwem Środka a Polską pokonują w czasie 12-18 dni w zależności od wybranego terminala początkowego i końcowego. Transport kolejowy (analogicznie do morskiego dzieli się na drobnicowy (LCL) i pełnokontenerowy (FCL). To najlepsza alternatywa dla spedycji morskiej oraz lotniczej i dlatego właśnie importerzy z różnych krajów korzystają z tej drogi.

 

Sprawdź ofertę spedycji kolejowej na PFC24.pl!