Zobacz najpopularniejsze porady

Przygotuj silnik do wysyłki kurierem

Choć części samochodowe są ciężkie, duże i wymagają specjalnej obsługi, to klienci indywidualni i firmy z różnych sektorów chętnie zamawiają specjalistyczne elementy w sklepach internetowych, na aukcjach, giełdach czy poprzez ogłoszenia. Taka popularność branży sprawia, że wielu kurierów w ofercie ma specjalistyczny transport. Oczywiście niektórzy przewoźnicy odmawiają przewożenia części samochodowych, umieszczają je na liście towarów zakazanych, ale klienci bez problemu znajdą firmy, które dostarczają paczki niestandardowe, ponadgabarytowe, wymagające ręcznej obsługi na każdym etapie transportu. Zawsze jednak trzeba pamiętać, że części samochodowe zawsze trzeba odpowiednio przygotować do wysyłki zgodnie z zaleceniami przewoźnika. Chodzi o to, by przesyłka dotarła do odbiorcy w stanie nienaruszonym oraz nie uszkodziła po drodze innych paczek.

Wysyłka silnika kurierem musi być poprzedzona przygotowaniem tej części samochodowej – czyli oczyszczeniem, zabezpieczeniem i odpowiednim zapakowaniem. Wówczas można mieć pewność, że kierowca przyjmie taką przesyłkę i dostarczy prosto do odbiorcy. Warto pamiętać, że silnik samochodowy ze względu na swoje wymiary oraz wagę musi być przewożony na palecie. Kurierem wysyła się części po uprzednim ich wyczyszczeniu – czyli pozbyciu się wszystkich płynów eksploatacyjnych oraz smarów. Ładunek należy w taki sposób przymocować do podstawy, by się nie przesuwał. Dzięki temu nie będzie nie stanowił zagrożenia dla kuriera czy innych przesyłek.

Po silnik na palecie przyjedzie kurier specjalnym samochodem z windą lub podnośnikiem. Należy mu przygotować odpowiednio dużo miejsca na podjeździe. Przesyłkę warto zabezpieczyć za pomocą kartonów, folii bąbelkowej oraz streczowej. Szczególnej uwagi wymagają miejsca, które mogłyby uszkodzić inne paczki oraz elementy wystające. Silnik kurierem powinniśmy wysyłać, korzystając z oferty przewoźnika, który ma doświadczenie w transporcie części samochodowych.

Wyślij silnik samochodowy kurierem!