Zobacz najpopularniejsze porady

Śledzenie kurierskiej przesyłki międzynarodowej

Firmy kurierskie najszybciej reagują na zmiany na rynku. Zarówno rozwój technologii, jak i na przykład wzrost sprzedaży w sektorze e-commerce znacząco wpłynął na ilość wysyłanych przesyłek międzynarodowych. Poza tym cieszą się one dużym zaufaniem klientów i są chętnie wybierane jako alternatywna dla tradycyjnych przewoźników. Z drugiej strony kurierzy dokładają wszelkich starań, by przesyłki zagraniczne docierały do klientów szybko i sprawnie, a całą tę drogę można śledzić w specjalnych panelach.

 

Jak działa moduł śledzenia przesyłki międzynarodowej?

Wysyłka paczki za granicę jest intuicyjna polega na wypełnieniu formularza na stronie internetowej. Po wpisaniu podstawowych parametrów takich jak dane adresowe, waga i wymiary oraz wybraniu opcji dodatkowych otrzymujemy szereg ofert kurierów zagranicznych, które różnią się często cenami oraz prognozowanym czasem doręczenia. Ten będzie w dużej mierze zależy od tego, do jakiego kraju wysyłamy paczkę za granicę oraz od wybranego środka transportu. Poza tym na cenę wpływ mogą mieć również wybrane opcje dodatkowe takie jak na przykład usługa ekspresowa, ubezpieczenie czy też wysyła paczki niestandardowej. Warto przy tym zwrócić uwagę, że śledzenie przesyłki międzynarodowej w dedykowanym panelu jest bezpłatne i żeby z niego skorzystać należy mieć numer przewozowy, który jest nadawany przy wysyłaniu paczki za granicę.

 

Monitorowanie przesyłki zagranicznej

Samo wysłane paczki za granicę kurierem jest intuicyjne i szybkie. Po odebraniu jej przez przewoźnika możemy śledzić całą drogę w dedykowanym panelu. Żeby z niego skorzystać, wystarczy wpisać wspomniany numer przewozowy. Może z tej usługi korzystać zarówno nadawca, jak i odbiorca. Ze względu na to, że paczki za granicę przebywają często dość dużą odległość i są poddawane przeładunkom, warto kontrolować, na jakim etapie znajduje się usługa oraz jaki jest przewidywany termin dostarczenia przesyłki do odbiorcy. We wskazanym module zostaniemy również poinformowani, że została ona dostarczona. To ułatwia zarządzanie wysyłkami na każdym etapie i jest szczególnie istotne dla sklepów internetowych, którym zależy na terminowych dostawach.

 

Znajdź swoją przesyłkę kurierską

Cennik przesyłek międzynarodowych DPD