Zobacz najpopularniejsze porady

Tanie palety w usługach kurierskich

Rozwój rynku usług pocztowych sprawił, że firmy kurierskie zaczęły oferować coraz szerszy zakres możliwości i konkurencyjne warunki. Dzisiaj już nikogo nie dziwi, że kurierzy zajmują się nie tylko dostarczaniem listów i paczek, ale również całych palet na potrzeby dużych handlowców. W zasadzie tanie palety w usługach kurierskich stały się już standardem.

 

Czym różnią się przesyłki paczek od palet?

Standardowa usługa kurierska przewiduje przesyłkę listów i paczek o pewnych, określonych wymiarach. Jednak planując wysyłkę dużej ilości towaru o niestandardowych rozmiarach lub o dużej wadze, lepiej skorzystać właśnie z wysyłki europalet. Tym bardziej że taka usługa jest naprawdę korzystna, zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy nie obracają taką ilością towarów, aby opłacało się korzystać ze specjalnej floty spedycyjnej.

 

Cały proces wysyłki nie różni się specjalnie od siebie. Podobnie jak w przypadku paczek, można zamówić kuriera, by odebrał zamówienie prosto z magazynu lub siedziby przedsiębiorcy. Nie trzeba więc tracić czasu i pieniędzy na uciążliwe dostarczenie takiej palety do kuriera. Pod wskazany adres przyjeżdża samochód dostawczy, paleta jest ładowana i odpowiednio zabezpieczana, by towar nie uległ uszkodzeniu podczas transportu. Następnie towar jest przewożony do odbiorcy. Na miejscu następuje rozładowanie i gotowe. Nie musisz się tym samym martwić o dodatkowe koszty związane z koniecznością zatrudnienia osobnego pracownika i zakupu pojazdu do przewozu. Takie rozwiązanie sprawia, że za pomocą firm kurierskich możesz wysyłać naprawdę tanie palety i w dużych ilościach. To oszczędność nie tylko pieniędzy, ale również czasu i nerwów.

 

Jak wysłać tanie palety?

Pierwszym krokiem będzie znalezienie najodpowiedniejszego kuriera, który świadczy tego rodzaju usługi. Koszt i warunki świadczenia usług porównasz w specjalnie przygotowanej porównywarce usług kurierskich Znajdź Kuriera, stamtąd możesz też bezpośrednio zamówić usługę. Wystarczy tylko kilka minut i gotowe!