Zobacz najpopularniejsze porady

Tanie przesyłki do Niemiec – zyskaj na eksporcie

Przesyłki za granicę wiążą się z dużymi kosztami, zwłaszcza jeśli prowadzisz firmę i często eksportujesz różne produkty. W skali roku robią się z tego poważne koszty, będące dużym obciążeniem dla przedsiębiorcy. Czy można zminimalizować ceny eksportu i wysyłać tanie przesyłki do Niemiec? Oczywiście, że tak i jest to łatwiejsze, niż Ci się wydaje!

 

Własny transport vs kurier

Utrzymanie floty spedycyjnej lub wynajmowanie zewnętrznej firmy przewozowej jest kosztownym rozwiązaniem, które opłaca się jedynie przedsiębiorstwom realizującym naprawdę duże transporty. Natomiast, jeśli nie wysyłasz do Niemiec produktów hurtowych, albo tylko raz na jakiś czas nadajesz paczki czy palety, lepsze będzie skorzystanie z usług firm specjalizujących się w przesyłkach na trasie Polska-Niemcy. I tutaj zamiast spedycji, proponujemy kurierów. Dlaczego? Ponieważ oferują one korzystniejsze warunki i często bardzo konkurencyjne ceny.

 

Usługa na miarę potrzeb

Oczywiście kurier, kurierowi nie równy. W zależności od firmy mogą się różnić ceny, jakość usług, rodzaje realizowanych przesyłek oraz zasięg. Jedne przedsiębiorstwa specjalizują się wyłącznie w przewozach krajowych, inne w międzynarodowych, a te najbardziej rozbudowane pod względem logistycznym oferują przewóz nawet poza kraje UE. Co wybrać? Oczywiście to zależy wyłącznie od Ciebie i Twoich potrzeb. Warto jednak zaznaczyć, że kurierzy specjalizujący się w przewozach na danych trasach, mają zazwyczaj mocno konkurencyjne ceny. Dlatego, jeśli chcesz wysyłać tanie przesyłki do Niemiec, polecamy wybór przewoźnika, który w głównej mierze jeździ właśnie na tej trasie.

 

Gdzie znaleźć dobrego i taniego kuriera?

Obecnie nie ma większego problemu z wyszukaniem firm kurierskich. Wystarczy wejść do internetu, wpisać odpowiednie hasło do wyszukiwarki i otrzymasz setki, jeśli nie tysiące wyników. I tu pojawia się problem, bo jak w tym natłoku informacji znaleźć to, czego poszukujesz? Czyli najtańszego, ale jednocześnie rzetelnego kuriera oferującego tanie przesyłki do Niemiec? Z pomocą przychodzi tutaj wyszukiwarka ZnajdźKuriera.pl, za pomocą której bardzo szybko przefiltrujesz interesujące Cię oferty. Wszystko, co musisz zrobić, to po prostu w odpowiednim formularzu wpisać skąd i dokąd ma zostać nadana paczka, a następnie określić jej wymiary, wagę i ewentualnie dodatkowe opcje. Po zatwierdzeniu otrzymasz posortowane oferty od najtańszej do najdroższej. Z poziomu wyszukiwarki możesz bezpośrednio zamówić usługę z odbiorem prosto z domu.

 

Porównaj ceny przesyłek: tani kurier do niemiec