Zobacz najpopularniejsze porady

Tanie przesyłki paletowe - praktyczne wskazówki

Z usług kurierskich przesyłek paletowych korzysta coraz więcej przedsiębiorców, zlecających transport dużej ilości towaru do jednego odbiorcy. Tanie przesyłki paletowe to korzyść pod względem finansowym. W porównaniu z koniecznością wynajmu lub utrzymania floty spedycyjnej, wysyłka kurierska palety, kosztuje zaledwie ułamek tej ceny. Poznaj praktyczne wskazówki na tanie przesyłki paletowe.

 

Ile możesz zmieścić na pojedynczej palecie?

Podobnie jak w przypadku paczek standardowych i niestandardowych, również dla palet istnieją pewne ograniczenia. Każdy przewoźnik ustala własne reguły. Najczęściej funkcjonują trzy przedziały wagowe: do 100 kg, do 300 kg i do 500 kg, choć można spotkać także oferty przewozu palet do 800 kg. Do wagi ładunku należy doliczyć również wagę samej palety, czyli około 25 kg. Oczywiście im wyższy przedział wagowy, tym większa cena za przewóz ładunku. Podobnie rzecz się ma w przypadku wymiarów. I tutaj funkcjonują przedziały związane z wysokością i szerokością palety. Planując wymiary, pamiętaj, że wysokość samej euro palety to 14,4 cm i należy ją doliczyć do ogólnej wysokości ładunku.

 

Znając dopuszczalną wagę ładunku i wymiary, łatwo odnajdziesz najbardziej konkurencyjną ofertę. Pamiętaj również, że wielu kurierów daje atrakcyjne warunki przedsiębiorcom często korzystającym z tego rodzaju usług, a wysyłka dużej ilości towarów po prostu się opłaca.

 

Wysyłasz palety na jednej trasie czy do wielu miejsc w Polsce i za granicą?

Kolejnym ważnym czynnikiem, determinującym koszt nadania palety jest odległość. W skrócie im więcej kilometrów do przejechania, tym cena będzie wyższa. Ale! Są kurierzy, oferujący transport niemal wszędzie; są również tacy, którzy specjalizują się w transporcie na danej trasie np. Polska-Anglia lub Polska-Niemcy itp. Takie firmy mają strategicznie rozlokowane bazy i doskonałą logistykę, ukierunkowaną na jazdę w danym kierunku, więc ich oferta jest często bardziej konkurencyjna od innych. Z drugiej strony, jeśli chcesz wysyłać tanie przesyłki paletowe do odbiorców z różnych krajów, najlepiej skorzystać z oferty kuriera o rozbudowanej sieci baz, rozlokowanych w strategicznych miejscach.

 

Skorzystaj z brokera kurierskiego

Wybór firmy kurierskiej, która będzie najbardziej odpowiadała Twoim oczekiwaniom, może wcale nie być łatwy. Zamiast przekopywać się przez dziesiątki ofert i stron internetowych, warto skorzystać z usług brokera kurierskiego, gromadzącego informacje o wszystkich firmach kurierskich, działających na terenie Polski. Za jego pośrednictwem możesz wysyłać naprawdę tanie przesyłki paletowe i mieć pewność wyboru najlepszej oferty.

 

Poradnik ten czytasz dzięki:

Wygodny Kurier

sprawdź ofertę WygodnyKurier.PL w znajdzkuriera

 

Skorzystaj z naszego serwisu: wyślij paletę kurierem!