Zobacz najpopularniejsze porady

Wysyłka maski samochodowej

Części samochodowe należą do elementów problematycznych w transporcie. Są duże, nieforemne, wymagają specjalnej obsługi na różnych etapach. Poza tym ze względu na ich charakter mogą być niebezpieczne dla innych przesyłek i kierowcy. Dlatego wiele firm umieszcza części samochodowe na liście towarów zakazanych, inni wprowadzają dość duże ograniczenia. Są oczywiście przewoźnicy, którzy bez problemu przewożą przesyłki z elementami karoserii czy też z silnikiem czy skrzynią biegów, o ile będą dobrze przygotowane do drogi przez nadawcę. Z takich możliwości korzystają klienci indywidualni, warsztaty, sklepy, a dla wielu firm jest to podstawa prowadzonej działalności. Kurier części samochodowe dostarcza z należytą starannością, choć trzeba pamiętać o tym, że jest to przesyłka niestandardowa, wymaga ręcznej obsługi, więc jest droższa, a jej transport trwa dłużej.

Transport maski kurierem może być problematyczny. Ten element karoserii jest bowiem dość duży, a przy tym podatny na uszkodzenia. Dlatego właśnie tylko niewielu przewoźników decyduje się na tego typu usługi. Nowa lub używana maska samochodowa kurierem musi być transportowana bardzo uważnie i powinna być zapakowana zgodnie z wytycznymi przewoźnika. Dla klientów może być to problematyczne. Warto przygotować karton na maskę samochodową, ponieważ rewelacyjnie będzie stabilizować przesyłkę i stanie się najlepszą ochroną. Oczywiście tego typu opakowanie musi być dopasowane do od wagi i wymiarów maski samochodowej. Na koniec całość zabezpiecza się specjalnymi taśmami bindującymi, które pomagają bezpiecznie przenosić przesyłkę.

Najlepiej zapakować maskę samochodową dla kuriera wykorzystując tekturę i folię bąbelkową. Szczególniej uwagi będą wymagać narożniki, ponieważ są one najbardziej podatne na uszkodzenia. Całość finalnie warto owinąć folią streczową. Jeśli dysponujemy kartonem, to wolną przestrzeń trzeba wypełnić na przykład elementami styropianowymi lub papierowymi w taki sposób, by elementy się nie przesuwały. Im lepiej zostanie ten element karoserii zabezpieczony, tym większa szansa, że dotrze do odbiorcy w doskonałym stanie. Dobre zapakowanie chroni przed odpryskami lakieru, otarciami czy wgnieceniami. Wysyłka maski samochodowej jest traktowana jako usługa niestandardowa, ponieważ wagą i wymiarami ten rodzaj ładunku wykracza poza parametry określane przez przewoźników. Po przesyłkę przyjedzie kurier specjalnym samochodem z windą lub podnośnikiem. Dzięki specjalnym taśmom kierowca może stabilizować przesyłkę w czasie drogi.

Wyślij maskę samochodową kurierem!