Zobacz najpopularniejsze porady

Jak wysłać paczkę kurierem DPD?

Jak wysłać paczkę kurierem DPD?

Otwarcie sklepu internetowego, korzystanie z aukcji internetowych czy też chęć, by znajomym lub rodzinie wysłać prezent to tylko niektóre z okazji, przy których decydujemy się na skorzystanie z oferty kurierów. Dostarczają inni zarówno przesyłki klientów indywidualnych, jak i paczki biznesowe, dokładając starań, by wszystko dotarło do odbiorców w stanie nienaruszonym. Porównywarka różnych kurierów pozwala natomiast szybko zestawić ze sobą różne oferty, a tym samym znaleźć tę idealną, która będzie dopasowana do potrzeb nadawcy i odbiorcy oraz oczywiście będzie miała atrakcyjną cenę. Zobacz, dlaczego tak wielu klientów decyduje się na wysyłkę paczki kurierem DPD.

  1. Zamówienie kuriera DPD

  2. Jak przygotować paczkę DPD?

  3. Jaka nadać paczkę kurierem DPD?

  4. Ile kosztuje paczka DPD?

  5. Śledzenie paczki DPD

Zamówienie kuriera DPD

Wyceń przesyłkę kurierską ZnajdzKuriera.plPrzesyłkę kurierem DPD najlepiej wysłać, korzystając z intuicyjnej porównywarki różnych ofert. W efekcie, wypełniając formularz online, zyskujemy dostęp do szeregu propozycji, a możliwość wybrania opcji dodatkowych sprawia, że automatycznie można spersonalizować usługę. Po wpisaniu podstawowych parametrów takich jak waga oraz wymiary paczki otrzymamy wycenę DPD. Na koszt usługi wpływają oczywiście wybrane opcje dodatkowe takie jak na przykład ubezpieczenie czy pobranie oraz nadanie przesyłki niesortowanej. Klienci chętnie korzystają z modułu śledzenia przesyłki DPD. Jest on bezpłatny i pozwala zarządzać przesyłkami na różnym etapie dostawy. Aby sprawdzić, gdzie jest paczka DPD, wystarczy w odpowiednie miejsce wpisać numer przewozowy, który jest generowały wraz z etykietą.

Jak przygotować paczkę DPD?

Po paczkę DPD przyjedzie kurier, który dostarczy ją do odbiorcy. Jeśli nie chcemy czekać na przyjazd kierowcy, możemy samodzielnie dostarczyć przesyłkę do punktu. To niezwykle wygodna opcja, która ułatwia zarządzanie wysyłkami. W ten sam sposób można również odebrać przesyłkę DPD. Bez problemu można to zrobić w drodze z pracy czy ze szkoły lub też wtedy, gdy jedziesz na zakupy. Warto zwrócić uwagę, że sieć punktów DPD jest dość gęsta i są one rozlokowane w atrakcyjnych dla klientów miejscach. Niezależnie od tego, w jaki sposób wysyłamy paczkę, należy ją odpowiednio przygotować zgodnie z wytycznymi przewoźnika. Przede wszystkim nie wolno wysyłać rzeczy zabronionych w transporcie na mocy przepisów międzynarodowych i restrykcji samej firmy transportowej. Poza tym przesyłka DPD musi być zapakowana w taki sposób, by nie została uszkodzona na żadnym etapie wysyłki. Trzeba przygotować karton o regularnym kształcie dostosowany do wagi i specyfiki zawartości. Sam ładunek powinien być także odpowiednio zabezpieczony, a wolne przestrzenie wypełnione, aby towar się nie przemieszczał. Kurierem DPD w standardzie można wysłać paczkę do 50 kilogramów. Bez problemu można również przesyłkę nadać w specjalnym foliopaku. Przewoźnik przykłada uwagę do tego, aby żadne elementy nie wystawały poza opakowanie, a także by jego kształt był jak najbardziej regularny. Jeśli wysyłasz DPD towary delikatne lub wymagające specjalnej obsługi, warto to zaznaczyć specjalnymi naklejkami, które będą jednoznaczną informacją dla kuriera na przykład, w jakiej pozycji przewozić karton.

Jaka nadać paczkę kurierem DPD?

Kurier DPD to jeden z najbardziej rozpoznawalnych przewoźników na rynku. Dzięki rzetelnym usługi oraz atrakcyjnym cenom zdobył pozycję lidera i szczególnie mocno jest doceniany przez sektor e-commerce. Kurierem DPD można wysłać koperty z dokumentami, paczki oraz palety zarówno do odbiorcy w kraju, jak i za granicę. Poza tym przewoźnik dostarczy także przesyłki niestandardowe, choć będzie to usługa droższa i może być bardziej czasochłonna ze względu chociażby na konieczność ręcznego sortowania. Na cenę DPD wpłyną również opcje dodatkowe, choć w pewien sposób personalizują one usługę. Jest możliwość na przykład dostawy w sobotę lub o konkretnej godzinie. Poza tym DPD ubezpiecza paczki do kwoty 1000 zł, choć oczywiście można dokupić dodatkową ochronę. Poza tym można również zlecić zapakowanie paczki, jej przechowane czy wniesienie. W różnego rodzaju opcjach znaleźć można również powiadomienia SMS oraz możliwość przeadresowania przesyłki. Poza tym Polacy chętnie nadają i odbierają paczki w punktach DPD.

Ile kosztuje paczka DPD?

Praktyka pokazuje, że najtaniej paczkę DPD można wysłać za pośrednictwem brokera. Atrakcyjna porównywarka znajdzkuriera.pl szybko zestawi oferty różnych firm, a tym samym pozwoli wybrać najatrakcyjniejszą propozycję. Atrakcyjne ceny DPD w tym wypadku są efektem ilości nadawanych tą drogą paczek. Poza dostępne do najlepszych ofert sam proces zamawiania usługi jest niezwykle prosty. W formularzu online należy wybrać, czy nadaje się paczkę, kopertę czy paletę oraz określa się, czy przesyłka będzie krajowa czy międzynarodowa. Następnie należy wpisać wszystkie parametry przesyłki w odpowiednie miejsca, podać dane adresowe, wybrać możliwe opcje dodatkowe i zaznaczyć, czy paczka jest standardowa. Ważnym elementem jest moduł wyboru terminu dostawy. Gdy już wypełnimy wszystkie niezbędne pola, należy kliknąć przycisk „Porównaj” i zostaniemy przekierowani do zestawienia brokerów kurierskich wraz z informacją o cenie usługi oraz najtańszym kurierze. Dzięki temu szybko można dokonać selekcji, a na tym tle wysyłka DPD wydaje się bardzo atrakcyjna.

Formularz wyceny przesyłki ZnajdzKuriera.pl

Po wciśnięciu przycisku „Porównaj” zostaniemy przekierowani do ofert różnych brokerów. Takie zdziwienie jest wstępną selekcją, bo to na wybranej stronie dokonujemy zamówienie konkretnego kuriera DPD, opłacamy usługę oraz drukujemy list przewozowy. Znajdźkuriera.pl pozwala szybko zestawić ze sobą oferty różnych tanich brokerów, co jest oszczędnością nie tylko czasu, ale również i pieniędzy.

Śledzenie paczki DPD

Jednym z najpopularniejszych modułów jest monitorowanie przesyłki DPD. Na stronie internetowej szybko można sprawdzić, gdzie jest przesyłka oraz jaki jest jej prognozowany termin doręczenia do odbiorcy lub do punktu. W tym samym miejscu zostaniemy również poinformowani, że adresat odebrał paczkę DPD.

 

Sprawdź ofertę kuriera DPD na naszej stronie