Zobacz najpopularniejsze porady

Licencja na pośrednictwo w transporcie krajowym i zagranicznym

Na rynku krajowym i zagranicznym istnieje wiele większych i mniejszych firm kurierskich. Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń i każdy, kto posiada np. samochód i zarejestruje działalność, może świadczyć usługi przewozowe. Stwarza to jednak spore ryzyko braku profesjonalizmu.

Jak w takim razie wyłonić kuriera godnego zaufania? Oprócz podstawowych czynności, takich jak sprawdzenie opinii, warto również dowiedzieć się, czy firma ma licencję na pośrednictwo w transporcie krajowym i zagranicznym. Taka licencja jest przyznawana tylko przedsiębiorstwom spełniającym odpowiednie warunki, tj.: niekaralność, certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie i dysponowanie środkami co najmniej 50000EUR. Po spełnieniu tych punktów przedsiębiorca otrzymuje dokument, potwierdzający prawo do wykonywania usług pośrednictwa w transporcie.

Licencja na pośrednictwo w transporcie krajowym i zagranicznym przysługuje tylko profesjonalnym firmom, dlatego, jeśli kurier może przedstawić taki dokument, śmiało można mu zaufać i nie martwić się, że przesyłka została powierzona w nieodpowiednie ręce.

 

Poradnik ten czytasz dzięki:

Ebox24.pl - solidny i tani kurier

sprawdź ofertę Ebox24.pl w znajdzkuriera