Zobacz najpopularniejsze porady

Palety do Włoch kurierem

Palety do Włoch kurierem

Południe Europy najczęściej kojarzy się z urlopem, aromatyczną kuchnią, niezwykłym klimatem. Włochy są także ważnym partnerem gospodarczym i wiele polskich firm współpracuje z przedsiębiorcami, którzy mają siedzibę na Półwyspie Apenińskim. Stale rośnie również eksport i import ładunków, a najczęściej wysyłane są palety do Włoch. To sposób na szybki, tani oraz bezpieczny transport, który można doskonale dopasować do indywidualnych potrzeb.

Jak wysłać paletę do Włoch?

Paleta do Włoch kurierem jest dostarczana w ciągu kilku dni. Przewoźnik zwraca szczególną uwagę oczywiście na rzetelność usług i to, by każdy ładunek dotarł do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Należy więc zapakować przesyłkę zgodnie z wytycznymi, szczególną  uwagę zwracając na miejsca podatne na uszkodzenia. Palety międzynarodowe nie mogą także zawierać towarów zabronionych w transporcie. Ich lista wynika z przepisów krajowych i unijnych, a także z restrykcji wprowadzonych przez konkretnego kuriera. Najczęściej są to ładunki niebezpieczne, nielegalne, wartościowe i łatwo psujące się.

Palety do Włoch kurierem wysyłane są przez klientów indywidualnych i biznesowych. Dla tych drugich regularny transport to podstawa prowadzonej działalności. I to właśnie oni najczęściej szukają usług szytych na miarę. Korzystają również z licznych opcji dodatkowych, które pozwalają dopasować do swoich potrzeb transport palet – Włochy to ważny kierunek.

Tania paleta kurierem

Wysyłka palety do Włoch rozpoczyna się od wypełnienia formularza zamówienia. Robi się to na stronie internetowej, więc nawet nie trzeba wychodzić z domu czy z firmy. W odpowiednie miejsca wpisuje się podstawowe dane – wagę i wymiary przesyłki paletowej międzynarodowej. Koniecznie należy również podać kody pocztowe nadawcy i odbiorcy. Można również wybrać opcje dodatkowe takie jak na przykład ubezpieczenie czy transport materiałów niebezpiecznych ADR. Otrzymamy porównanie ofert różnych przewoźników wraz z prognozowanym czasem doręczenia. Warto pamiętać o tym, że niektórzy przewoźnicy koszt usług transportowych palet uzależniają również od odległości, jaką przesyłka musi pokonać. Najpopularniejsza opcja, czyli moduł śledzenia przesyłki, jest bezpłatna i bardzo funkcjonalna.

Wysyłka palety za granicę musi być przygotowana na dopasowanej do ciężaru i wielkości podstawie. Należy wybierać platformy standardowe, ponieważ one sprawdzają się w transporcie międzynarodowym. Przewóz palet Włochy odbywa się na standardowej podstawie Euro o wymiarach 120x80 cm lub na większej platformie 120x100 cm. One doskonale stabilizują ładunek i ułatwiają transport. Przewoźnicy dostarczają palety o maksymalnej wadze do 1200 kg i wysokości 220 cm. Paleta kurierem jedzie do odbiorcy najczęściej 72 godziny

 

A może inne kraje? Palety do Niemiec kurieremPalety do Belgii kurieremPalety do Holandii kurierem

 

Zamów tanio kuriera do palety do Rumunii w Donati24.pl

Donati24 - Tanie przesyłki kurierem Pall-Ex