Zobacz najpopularniejsze porady

Tanie przesyłki pobraniowe

Przesyłki pobraniowe to wygodny i bezpieczny sposób wysyłania, bez obaw niedotrzymanie umowy po którejś ze stron transakcji. Odbiorca paczki uiszcza opłatę dopiero w momencie jej otrzymania, dlatego nie musi bać się, że nadawca zatrzyma pieniądze na koncie bez realizacji zamówienia. Tego rodzaju przesyłki obciążone są jednak dodatkową kwotą, zabezpieczającą koszt ewentualnego zwrotu. Czy istnieje sposób na tanie przesyłki pobraniowe?

 

Wybór kuriera ma znaczenie

Każdy przewoźnik dolicza pewną, drobną opłatę za przesyłkę za pobraniem. Kwoty te jednak mogą sporo się różnić, a jeśli prowadzisz sklep internetowy lub inny rodzaj działalności i często zlecasz przesyłki, koszty te mogą być niebagatelne. Wprawdzie w większości przypadków te koszty ponosi klient końcowy, jednak taka dodatkowa kwota wpływa na ostateczną cenę towaru, a co za tym idzie – atrakcyjność oferty. Klient w poszukiwaniu najtańszych zakupów sprawdza nie tylko cenę produktu, ale również koszty dostawy, poszukuje zniżek, rabatów i kuponów, które pozwolą mu obniżyć cenę o, chociażby kilka procent. Dlatego każdy przedsiębiorca, pragnący dostosować ofertę do potrzeb odbiorców, powinien rozejrzeć się za najkorzystniejszymi rozwiązaniami w zakresie przesyłek kurierskich.

 

Tanie przesyłki pobraniowe – najlepiej z brokerem

Dla sklepów internetowych, przedsiębiorstw i innych podmiotów gospodarczych, zlecających duże ilości wysyłek listownych, paczek i palet, najkorzystniejszym sposobem będzie związanie się umową z brokerem, czyli firmą, która współpracuje z wieloma kurierami i pomiędzy nich rozdziela przesyłki. Brokerzy, tacy jak Ebox24.pl, zajmują się m.in. negocjowaniem stawek z firmami, a także występują w imieniu firmy zlecającej podczas ewentualnych problemów np. gdy przesyłka nie dotarła na czas.

 

Brokerzy kurierscy to także dobre rozwiązanie dla osób indywidualnych, gdyż za ich pośrednictwem można wyszukać i skorzystać z najlepszych ofert na rynku, niedostępnych w przypadku zlecania bezpośredniej wysyłki. Dlatego, jeżeli poszukujesz sposobu na tanie przesyłki pobraniowe, sprawdź stronę ebox24. Tego brokera znajdziesz również w porównywarce ZnajdźKuriera.pl

Ebox24.pl - solidny i tani kurier

Paczka za pobraniem kurierem na Ebox24.pl