Zobacz najpopularniejsze porady

Wysyłka palety kurierem – o czym warto wiedzieć?

Czym różni się zwykła przesyłka od wysyłki palety?

Kurierzy, aby podnieść swoją konkurencyjność i dotrzeć do jak największej ilości klientów, dwoją się i troją w poszukiwaniu nowych możliwości. I jeśli ktoś do tej pory myślał, że kurierzy zajmują się tylko dostarczaniem niewielkich przesyłek pomiędzy sklepami a ich klientami, jest w błędzie. Obecnie coraz więcej tego typu firm oferuje przewóz dużych pakunków, a wysyłka palety kurierem nie jest już niczym dziwnym. Co więcej, taki sposób może być bardzo opłacalny, zwłaszcza gdy nie opłaca się utrzymywać własnej floty pojazdów lub korzystać z usług wyspecjalizowanych firm spedycyjnych, zajmujących się głównie transportem naprawdę dużej ilości towarów.

 

Jak zamawiać kuriera?

Wysyłka palety kurierem nie różni się specjalnie od nadania zwykłej paczki. Różnicą jest oczywiście jej wielkość i cena. Z tego względu odpada możliwość samodzielnego udania się do firmy i nadania towaru. Zamiast tego pod zamówiony adres przyjeżdża samochód ciężarowy i odbiera przygotowaną paletę. Nic więcej nie musisz robić. Wszystko odbywa się sprawnie, a Ty zyskujesz pewność, że produkty dotrą do miejsca docelowego nieuszkodzone i na czas.

 

Czy wysyłka palety kurierem jest droga?

Cena odgrywa kluczową rolę w wyborze przewoźnika i tutaj mamy dobrą wiadomość – ceny, chociaż są bardzo zróżnicowane, w zależności od firmy, miejsca docelowego, wagi ładunku i innych czynników, wciąż są bardzo korzystne. Wysyłka palety kurierem to spore oszczędności w stosunku do konieczności utrzymywania własnej floty samochodów i pracowników zajmujących się transportem. Dlatego, jeśli nie przewozisz hurtowych ilości towarów i nie opłaca Ci się zatrudnianie ludzi specjalnie do transportu, lepiej zlecić to firmie kurierskiej. W przypadku regularnych zamówień można wynegocjować bardzo korzystne ceny.

 

Jak znaleźć taniego kuriera?

Dzięki porównywarkom usług kurierskich, takim jak ZnajdzKuriera.pl bez żadnego trudu porównasz wiele ofert i z łatwością wybierzesz odpowiadającego Ci wykonawcę. To oszczędność 

 

znajdź najtańszego kuriera dzięki porównywarce cen przesyłek kurierskich