Zobacz najpopularniejsze porady

Najtańsze palety krajowe

Wysyłka palet wiąże się z dużymi kosztami. Jest to wymagająca usługa i nie każdy kurier dysponuje odpowiednią flotą do przewozu tego rodzaju towarów. Ale czy da się trochę zaoszczędzić i znaleźć firmę, która zaoferuje Ci najtańsze palety krajowe? Oczywiście, że tak!

Czym różni się wysyłka palet od paczek?

Paczki to pojedyncze jednolite opakowania, najczęściej kartonowe, odpowiednio zapakowane i zabezpieczone. Natomiast palety to zbiór produktów lub opakowań, wysyłanych hurtowo na tzw. euro paletach. Zazwyczaj są dużo większe i cięższe od standardowych przesyłek. Wymagają więcej miejsca i zaplecza logistycznego. Z tego względu dystrybucją dużych ilości palet zajmują się specjalistyczne firmy spedycyjne, dysponujące pojazdami ciężarowymi lub tirami. Ale część kurierów również realizuje przewozy paletowe i co więcej, gwarantuje bardzo korzystne warunki.

Komu opłaca się wysyłać palety kurierem?

Najwięcej korzyści z takiego układu wyniosą małe i średnie firmy, zlecające transport jednej lub kilku palet. Przedsiębiorstwa dystrybuujące hurtowe ilości towarów, najczęściej dysponują własną flotą pojazdów lub korzystają z usług firm spedycyjnych. Przedsiębiorstwom, którym takie rozwiązanie się nie opłaca, kurierzy oferują bardzo dobre warunki, a wysyłanie palet jest naprawdę tanie.

Skąd wysyłać najtańsze palety krajowe?

Ceny wysyłki palet różnią się w zależności od firmy kurierskiej, dlatego najlepiej zorientować się w rynku i zrobić dokładny research. Ułatwi Ci to specjalistyczna porównywarka Znajdź Kuriera. Szybko i wygodnie porównasz oferty wielu firm i wybierzesz tę, która odpowiada Ci najbardziej. Wypełniając formularz, musisz podać rozmiar i wagę palety oraz miejsce odbioru i wysyłki, a po zatwierdzeniu otrzymasz posortowane wyniki od najtańszej do najdroższej. To prosty i sprawdzony sposób na najtańsze palety krajowe i zagraniczne, a także możliwość sprawdzania na bieżąco czy w ofertach nie pojawiają się jakieś czasowe promocje, dzięki którym uda Ci się zaoszczędzić jeszcze więcej.

znajdź najtańszego kuriera dzięki porównywarce cen przesyłek kurierskich

 

Zobacz również Tanie palety międzynarodowe