Zobacz najpopularniejsze porady

Wysyłka pojedynczej palety zagranicznej

Wielu przedsiębiorców prowadzących międzynarodowe firmy lub sklepy internetowe, boryka się z problemami zamawiania i wysyłania towaru na paletach. W przeciwieństwie do zwykłych paczek, palety wymagają większej logistyki, innego rodzaju transportu i zabezpieczenia. Duże firmy najczęściej mają podpisane kontrakty z firmami spedycyjnymi lub utrzymują własną flotę. Problem mają jednak mali przedsiębiorcy, gdyż wysyłka pojedynczej palety zagranicznej to spory koszt. Jak można go zredukować?

 

Przesyłki paletowe – taniej, niż myślisz

Wbrew obiegowej opinii, firmy kurierskie nie zajmują się jedynie transportem listów i paczek niskogabarytowych. Wielu kurierów, widząc doskonałą okazję, wprowadziło do swoich usług wysyłkę palet – pojedynczych, a nawet ładunków całopojazdowych, zastępując w ten sposób specjalistyczne firmy spedycyjne. Oczywiście, jeśli chcesz przetransportować cały asortyment sklepu, pewnie korzystniej będzie wynająć przewoźnika z tirem o dużej ładowności, ale to drogie rozwiązanie, opłacalne w przypadku dużej liczby produktów, natomiast wysyłka pojedynczej palety zagranicznej będzie całkowicie nieopłacalna. Rozwiązaniem tego problemu są przesyłki paletowe kurierskie. W niewielkiej cenie zamówisz odbiór palety z dowolnego miejsca i prześlesz ją do zagranicznego odbiorcy. Zazwyczaj taka usługa łączy się z załadunkiem i zabezpieczeniem palety, dlatego Twoja rola ogranicza się jedynie do przygotowania towaru.

 

Wysyłka pojedynczej palety zagranicznej u brokera

Broker kurierski to firma, oferująca pośrednictwo pomiędzy zleceniodawcą a zleceniobiorcą przesyłki. Nie musisz martwić się o formalności, zabezpieczenie transakcji czy jakość realizacji – nad tym wszystkim czuwa broker i to on egzekwuje dobre i terminowe wykonanie usługi. Ponadto występuje w Twoim imieniu w razie problemów z transportem, doręczeniem lub uszkodzeniem towaru. Wybierając najkorzystniejsze rozwiązanie, warto zwrócić się do rzetelnego, zaufanego brokera, jakim jest Ebox24.pl. Zyskasz w ten sposób nie tylko najtańszą wysyłkę palety, ale także pewność, że usługa będzie wykonana w 100% zgodnie z wymaganiami.

Ebox24.pl - solidny i tani kurier

Tanie palety zagraniczne na Ebox24.pl

 

Zobacz też: Transport i spedycja kolejowa