Zobacz najpopularniejsze porady

Jak zwrócić sprzęt od UPC?

Jak zwrócić sprzęt od UPC?

UPS to popularny dostawca usług telewizji kablowej, szerokopasmowego dostępu do internetu i usług telefonicznych. Polska spółka stale się rozwija, a tym samy doskonale odpowiada na potrzeby klientów indywidualnych i biznesowych. Sprzęt do UPS należy zwrócić, gdy zakończy się umowa lub zostanie ona rozwiązana. W takim wypadku abonentowi pozostaje sprzęt należący do firmy UPC, który był dzierżawiony na czas umowy. Zobacz, jak go zwrócić operatorowi.

Zwrot sprzętu UPC

Najczęściej zwraca się sprzęt UPC, gdy rezygnuje się z usług dostawcy. Może to wynikać z zakończonej umowy lub też dzieje się wtedy, gdy któraś ze stron ją wypowiada. Umowa dotyczy oczywiście usług, które są świadczone za pomocą modemu, routera, dekodera UPC lub innego urządzenia należącego do UPC. Poza tym zwrot następuje także przy zmianie abonamentu i usługi, gdy klient zdecyduje się na instalację nowego sprzętu. Wówczas otrzyma on przesyłkę z nowym urządzeniem, ale stare będzie musiał oddać. W takim wypadku instalacji będzie dokonywał technik.

zwroty upc

Jakich urządzeń nie trzeba zwracać UPC?

Nie wszystkie urządzenia UPS należy zwracać po zakończeniu umowy. Przede wszystkim wynika to z programu ochrony środowiska. Utylizacja niektórych sprzętów pozostaje więc w gestii abonenta. UPC nie będzie wymagać zwrotu modemów, routerów bezprzewodowych, dekoderów telewizji analogowej i cyfrowej, bramek VoIP, kart SIM określonych marek, typów lub serii.

Jaki akcesoria i urządzenia zawraca się UPC?

Dostawca usług określa natomiast to, że urządzenia, które podlegają zwrotowi, należy oddać w komplecie - wraz z akcesoriami, które otrzymaliśmy. W większości przypadków będą to piloty, kable HDMI, zasilacze i kable zasilające, karty-klucze.

Zwroty sprzętów UPC

Kiedy należy zwrócić urządzenia UPC?

Termin zwrotu urządzeń UPC jest określony w umowie oraz w regulaminach. Najczęściej stanowią one, że sprzęt trzeba oddać do 14 dni od momentu rozwiązania umowy z UPC.

W jaki sposób zwrócić sprzęt?

Wielu klientów decyduje się na wysyłkę urządzeń do UPC. Taka paczka musi być odpowiednio przygotowana, by urządzenia nie uległy uszkodzeniu podczas transportu. Poza tym należy cały komplet wysłać w jednym pudełku. Przesyłkę można wysłać pocztą lub kurierem, korzystając z atrakcyjnych cen oferowanych na naszej stronie. Atrakcyjną opcją jest również skorzystanie z paczkomatu, o ile paczka zmieści się w maksymalnych wymiarach zalecanych przez przewoźnika - 41 x 38 x 64 cm w przypadku InPostu.

Adres zwrotów UPC

Paczkę ze zwrotem UPC należy wysłać na adres:

Zwrot UPC

Arvato Services Polska

Kopytów 44d

05-870 Błonie

Koniecznie trzeba pamiętać o tym, by na przesyłce pojawił się dopisek „Zwrot UPC”. W przeciwnym razie paczka nie zostanie przez magazyn przyjęta.

Jak oddać sprzęt UPC?

Sprzęt UPC można również oddać technikowi. Taka usługa kosztuje 50 zł i należy skontaktować się z Ogólnopolskim Biurem Obsługi Klientów, by ją zamówić.

Jeśli sprzęt nie zostanie zwrócony UPC w terminie, można liczyć się z określonymi w regulaminie karami. 

 

znajdź najtańszego kuriera dzięki porównywarce cen przesyłek kurierskich

 

Interesują Cię metody zwrotów innych popularnych firm? Sprawdź też: